Новини » Львів 8 лютого, 2008, 12:58
У Дрогобичі ніяк не поділять кінотеатр «Прометей»

Учора, 7 лютого, у Дрогобичі відбулася прес-конференція міського голови Миколи Гука для журналістів місцевих засобів масової інформації, під час якої він поінформував про ситуацію, пов’язану з продажем кінотеатру «Прометей». Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

За його совами, лідери депутатських фракцій НУ та БЮТ Б. Іванців та В. Сабат та ще кілька депутатів звинувачують міського голову в незаконній приватизації ЦМК «Кінотеатр «Прометей» і з цієї причини роблять заяви про імпічмент міському голові, проведення мітингів протесту проти мера.

«У зв'язку з цим хочу заявити, що всі заяви та звинувачення міського голови лідерами фракцій НУ та БЮТ є безпідставними і провокаційними, переслідують вузькопартійні цілі і не мають нічого спільного з інтересами громади», – заявив Микола Гук.

Міський голова до приватизації ДКП «Прометей» не має жодного стосунку. 20 березня 2007 року депутати ДМР, схваливши положення про управління комунальних ресурсів виконавчих органів Дрогобицької міської ради, позбавили міського голову повноважень щодо приватизації комунального майна. Від 20.3.2007р, згідно із затвердженим депутатами Положення про управління комунальних ресурсів, ці права належать цьому управлінню.

Відповідно до пунктів Положення, управління і здійснило приватизацію ДКП «Прометей». Чи порушило управління чинне законодавство – на це відповість прокуратура. Міський голова скерував міськрайонному прокурору листа з проханням в порядку нагляду провести перевірку щодо відповідності чинному законодавству наказу начальника управління комунальних ресурсів щодо приватизації ДКП «Прометей».

Довідка ЗІКу.

У травні 2005 року від ДКП «Кінотеатр «Прометей» до Дрогобицького міськвиконкому надійшла заява про включення його до переліку об’єктів на приватизацію через викуп трудовим колективом. 16 червня 2005 року виконком прийняв рішення про включення ДКП «Кінотеатр «Прометей» до переліку об’єктів, які приватизуються через аукціон. Це рішення 28 вересня 2005 року прокурор опротестував, аргументуючи тим, що кінотеатр «Прометей» – заклад культури загальнодержавного значення, який не підлягає приватизації. Згідно з протестом прокурора, міськвиконком 25 жовтня 2005 року скасував своє рішення.

20 січня 2006 року трудовий колектив створив ТзОВ «Кіноконцертний комплекс «Прометей», від якого 3 лютого 2006 року надійшов позов до суду про визнання недійсним рішення виконкому щодо включення ДКП «Кінотеатр «Прометей» до переліку об’єктів, які приватизуються через аукціон. 24 лютого 2006 року Господарський суд Львівської області задовольнив цей позов, зобов’язавши виконком та міську раду приватизувати ДКП через викуп його ТзОВ «Кіноконцертний комплекс «Прометей».

17 квітня 2006 року виконком звернувся з апеляційною скаргою на постанову Господарського суду Львівської області. Апеляційний суд частково задовольнив скаргу виконкому і прийняв постанову про приватизацію ДКП через викуп. Відтак виконком надіслав касаційну скаргу до Вищого адміністративного суду про скасування рішень судів першої інстанції (Господарського суду) та другої інстанції (Апеляційного суду). 17 травня 2007 року Вищий адміністративний суд відмінив рішення апеляційного суду та залишив в силі рішення суду першої інстанції, згідно з яким виконком та міська рада зобов’язані приватизувати ДКП через викуп його ТзОВ «Кіноконцертний комплекс «Прометей».

26 липня 2007 року Господарський суд Львівської області змінив відповідача з виконкому на управління комунальних ресурсів та видав виконавчі листи. 4 серпня 2007 року управління комунальних ресурсів оголосило конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності стосовно оцінки цілісного майнового комплексу ДКП «Кінотеатр «Прометей». 6 серпня 2007 року Головне управління юстиції у Львівській області прийняло постанову про виконавче провадження, якою зобов’язало управління комунальних ресурсів та Дрогобицьку міську раду приватизувати ДКП «Прометей» через викуп його ТзОВ «Кіноконцертний комплекс «Прометей». 20 серпня начальник управління комунальних ресурсів Андрій Янів одержав попередження від Головного управління юстиції у Львівській області про персональну відповідальність за невиконання постанови суду. 10 вересня 2007 року відбувся конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності стосовно оцінки цілісного майнового комплексу ДКП «Кінотеатр «Прометей», переможцем якого стало ТзОВ «Гал-Світ» (м.Львів). 10 жовтня 2007 року Головне управління юстиції у Львівській області прийняло постанову про накладення штрафу на начальника управління Андрія Яніва у розмірі 170 грн за невиконання без поважних причин виконавчого листа у встановлений термін. 17 жовтня 2007 року управління комунальних ресурсів звернулося із заявою до Господарського суду Львівської області про роз’яснення виконання рішення суду про приватизацію кінотеатру «Прометей». Цього ж дня управління комунальних ресурсів уклало договір з ТзОВ «Гал-Світ» про проведення незалежної оцінки майна цілісного майнового комплексу ДКП «Кінотеатр «Прометей». 19 листопада Господарський суд у Львівській області прийняв постанову про роз’яснення порядку виконання ухвали Господарського суду Львівської області. 18 грудня ТзОВ «Гал-Світ» передало управлінню комунальних ресурсів висновок про вартість та звіт про оцінку майна ЦМК ДКП «Прометей». 20 грудня головне управління юстиції у Львівській області прийняло постанову про накладення штрафу на начальника управління Андрія Яніва у розмірі 340 грн за повторне невиконання без поважних причин у термін встановлений для виконання виконавчого листа. 25 січня 2008 року т.в.о начальника управління комунальних ресурсів Роман Ощипок видав наказ про затвердження висновку оцінки вартості ціннісного майнового комплексу ДКП «Кінотеатр Прометей», у т.ч нежитлові приміщення площею 2152,2 кв. м. У наказі вказана вартість об’єкта оцінки: 1 997 400 грн; в т.ч.: вартість нежитлових приміщень: 1 972 537; ПДВ (20%): 399 480 грн; вартість об’єкта оцінки з урахуванням ПДВ: 2 396 880 грн. Для порівняння: 13 червня 2007 р. була прийнята ухвала сесії Дрогобицької міської ради № 337, якою затверджено висновок про вартість ЦМК ДПСП хімчистка «Космос», в т.ч. нежитлове приміщення, площею 1147,1 кв.м. Вартість об’єкта оцінки 519900 грн.

Наприкінці січня, виконуючи рішення Господарського суду Львівської області від 24.02.2006 року, дія якого підтверджена рішенням Вищого Адміністративного суду України від 17.05.2007 року, управління комунальних ресурсів Дрогобицької міськради уклало договір купівлі-продажу, згідно з яким було приватизовано ДКП "Кінотеатр - Прометей".

Покупцем кінотеатру, згідно з рішенням Господарського суду, було визнано господарське товариство, що було створене трудовим колективом комунального підприємства.

Кінотеатру, як такого, у Дрогобичі нема вже понад 15 років. Залишилася лише сама споруда, що 15 років тому була закрита згідно з приписом пожежної інспекції. За весь цей час приміщення здавали в оренду під ресторан, меблевий магазин та ігрові заклади. Нині приміщення кінотеатру перебуває в аварійному стані і без вкладання значних коштів взагалі не придатне для використання під будь-які цілі.

Загальна вартість, за яку було продано об’єкт, становить понад 2 млн 300 тис. грн. Вартість одного кв. метра – понад 1000 грн, є звичайною ціною, що платять у Дрогобичі за приватизацію об’єктів комунальної власності.

Міська влада сподівається, що незабаром місто таки отримає сучасний кінотеатр, якого в 100-тисячному Дрогобичі вже немає понад 15 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:11 :34