Новини » Суспільство 29 січня, 2008, 14:25
У Тернопільській області тиражем у 100 примірників побачив світ унікальний каталог «Крути: урок нащадкам»

До 90-ї річниці бою під Крутами Державний архів Тернопільської області репрезентував читачам унікальний каталог виставки «Крути: урок нащадкам». Тираж видання всього 100 примірників, - повідомили 29 січня ЗІКу у прес-службі Тернопільської облдержадміністрації.

У каталозі представлено фотодокументи із фондів державного архіву області: «Присяга Крутам», схема бою під Крутами, світлина поштової листівки, випущеної у Тернопільському воєводстві у 1937 році до річниці бою під Крутами, донесення польської поліції про вшанування пам’яті полеглих у крутянському бою у різних повітах краю, літературні твори, присвячені борцям за волю України.

А у відкритті однойменної виставки, присвячену 90-й річниці бою під Крутами, взяв участь народний депутат України Іван Стойко.

На виставці «Крути: урок нащадкам» представлено лише десяту частину тих документів, які є у розпорядженні обласного архіву. Серед експонатів - публікації з давніх еміграційних видань та сучасних всеукраїнських і обласних, спогади очевидців бою, звіти польської поліції про вечори української молоді, присвячені крутянським подіям, заборонені польською цензурою матеріали і видання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 12:18 :43