Новини » Львів 29 січня, 2008, 11:35
Гробівці Личаківського цвинтаря в місячному сяйві – не страшилка, а захоплююча пригода

Знаний Личаківський цвинтар, що у Львові, відкрив свої нічні принади: прогулятися визначним львівським кладовищем можна буде не лише вдень, а й вночі. І така забаганка припаде до душі не тільки готам, а й звичайним відвідувачам, які не побояться пройтись нічним «моторошним царством мертвих». Учора ввечері, 28 січня, першу пробну екскурсію вечірнім Личаковом провели для львівських журналістів.

«Ідея нічної екскурсії є суто львівською, – запевнив директор цвинтарю Ігор Гавришкевич, – народилась вона після відзначення річниці Листопадового чину: тоді, пізно ввечері відбулась панахида біля меморіалу УГА. Коли відвідувачі повертались з панахиди, то побачили надзвичайно захопливу картину: усе кладовище було заповнене лампадками і свічками. І в цей момент в мене зародилась ідея проводити вечірні і нічні екскурсії, щоб мати змогу побачити усі пам’ятки при місячному освітленні».

Та це лише одна частина айсбергу, іншою – дирекція цвинтарю намагається довести, що не такий вже він і моторошний. «Ми хочемо зруйнувати стереотипи, що там де цвинтар, там якась «страшилка». Навпаки, працівники цвинтарю знають, що тут абсолютно спокійно можна ходити ввечері і милуватись особливою красою, яку надає нам темна пора доби», - запевнив Ігор Гавришкевич.

Від звичайних денних екскурсій «нічний Личаків» відрізнятиметься тематикою і тривалістю. Починатиметься екскурсія від пам’ятника Марії Конопницької і до Івана Крип’якевича, далі до пам’ятника Володимира Івасюка, меморіалу УГА, польських військових поховань і у зворотному напрямку. Екскурсія включатиме, як біографічні дані і факти з історії відомих діячів, так і цікаві легенди і моторошні історії, пов’язані з цими особистостями.

Журналістам вдалось побачити набагато більше пам’яток і пробна екскурсія справді справила враження. Забракло хіба страшних оповідок. Чи, може, львівські журналісти виявились не з лякливих?

Екскурсія нічним Личаківським кладовищем передусім буде вечірньою, але якщо назбирається група бажаючих, дирекція запевнила, що їх без проблем проведуть і нічним цвинтарем, проте попередньо потрібно замовити екскурсію за добу.

Вартість такого екстремального задоволення коштуватиме від 50 до 80 грн на групу і триватиме 30-40 хв. Якщо порівнювати з денними екскурсіями, то їх ціна коливається від 25 до 40 грн і тривають вони 40 хв-1,5 год. Але ж вдень враження не ті?

Довідка ЗІКу.

Готи (Вікіпедія) — представники готичної субкультури, натхненні естетикою готичного роману, естетикою смерті, готичної музики й відносять себе до готики-сцени. Представники руху з'явилися в 1979 році на хвилі пост-панку. Панківський епатаж готи спрямували в русло пристрасті до вампірської естетики, до темного погляду на світ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 02:10 :09