Новини » Суспільство 28 січня, 2008, 12:16
На вернісажі львівського художника Віктора Москалюка роєм роїлися «віпи»
Віктор Москалюк
Віктор Москалюк

Привітати із ювілейною виставкою 50-річного митця Віктора Москалюка, який очолює депутатську комісію у Львівській міській раді, до Палацу мистецтв у Львові на вул. Коперника,17 зійшлася замалим не вся Львівська організація національної спілки художників під проводом Олега Микити. Не бракувало й делегацій із Словаччини, Німеччини та Франції, де часто виставляється ювіляр, - про це сьогодні, 29 січня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Віп-промовцями на вернісажі Віктора Москалюка були заступник голови ЛОДА з гуманітарних питань Тарас Батенко, начальник управління культури ЛОДА Галина Дорощук, міський голова Львова Андрій Садовий, його заступник по раді Володимир Квурт тощо. Із привітанням до художника звернувся почесний громадянин Львова із Німеччини Михайло Маркович, якому чимало львівських митців завдячують опікою за кордоном, а львів’яни – меценатством пам’ятника Трушеві та іншими доброчинностями.

Слово колег митця – проректора Львівської національної академії мистецтв з наукової роботи Романа Яціва та завідувача кафедри монументального живопису професора Любомира Медвідя присутні, незважаючи на підзвучення через мікрофон, так і не почули із-за несамовитого галасу святочної академії. Від рідного навчального закладу ювіляр отримав у подарунок великий мольберт, на який одразу ж встановили натюрморт Макара Москалюка – ювілярового сина, котрий навчається у художньому коледжі ім. І. Труша (зазвичай директор коледжу Василь Откович полюбляє дарувати ювілярам їхні власні учнівські твори із архіву колишнього училища). Від обласної та міської влад художник отримав по диплому, від колег-партійців та депутатів, серед яких яскраво вирізнялися Михайло Мужилівський, Руша Полякова, Василь Павлюк, Андрій Білоус, – розкішні букети квітів, цінні подарунки та фуршет, який приніс радість щирого спілкування і чаркування усім гостям. Мальовничий кошик квітів піднесли ювіляру начальник управління архітектури ЛМР Андрій Павлів та головний архітектор Львова Юрій Криворучко.

Ювілейну виставку Віктора Москалюка у залі третього поверху Палацу мистецтв склали понад 40 творів, написаних у 1996- 2007 роках. Дизайн експозиції динамічним ритмом поєднав полотна вертикальних і горизонтальних форматів та програмні триптихи майстра. Твори останнього часу засвідчили, як змінилася творча манера художника: він відійшов від улюблених сюжетів із порожніми лицарськими обладунками, де основними геометричними елементами були конуси, серпи й спіралі, прийшовши до простих колористичних декоративних композицій квадратного формату та монументальної візуалізації архітектоніки космосу народної оселі, в яких відчитується національна й історична тематика.

Довідка ЗІКу.

Віктор Москалюк народився 1958 року на Рівненщині. Мистецьку освіту здобув у Львівському художньому училищі ім. Труша та Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Із 1982 року творчо працює у техніці олійного живопису. Роботи виставляв у Москві, Токіо, Нью-Йорку, Гельсинки, Белграді. Член Національної спілки художників України із 1987 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:00 :28