Новини » Львів 25 січня, 2008, 17:59
Цього року Дрогобич востаннє дасть Стебнику 350 тис. грн для «латання дір»

Сьогодні, 25 січня, міський голова Микола Гук, беручи участь у роботі сесії Стебницької міської ради, заявив, що зважаючи на критичну ситуацію, в якій опинилося це місто, Дрогобич в цьому році субсидіює житлово-комунальне господарство Стебника на 350 тис.грн. Водночас протягом року Стебник має визначитись із статусом міста і джерелами його фінансування. Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Довідка ЗІКу.

Дрогобицький міський голова Микола Гук заборонив фінансовому управлінню здійснювати будь-яке фінансування Стебника до того часу, поки не буде визначено його статус і не з’ясують, на якій підставі Дрогобич повинен субсидіювати це місто. Досі не вдалося знайти жодного документу, який би зобов’язував Дрогобич вкладати свої бюджетні кошти у стебницьку господарку.

Микола Гук вважає, що Стебник, як і Дрогобич, має свою міську раду, яка й повинна розв’язувати свої проблеми як самостійно, так і з допомогою державних чинників, але не за рахунок дрогобицької громади, в якої бракує коштів для вирішення власних проблем. З цього приводу було скликано нараду за участі першого заступника міського голови, секретаря міської ради, начальника юридичного відділу і начальника управління юстиції. Доручено юридичному відділу підготувати Статут територіальної громади Дрогобича (без Стебника), а також попрацювати в архівах, щоб з’ясувати чи є постанови вищих урядових органів щодо стосунків Дрогобича і Стебника. Запропоновано Стебницькій міській раді визначитися зі статусом міста і прийняти Статут територіальної громади.

Стебник розбудувався та існував завдяки калійному комбінату. Відколи підприємство припинило випуск добрив, Стебник став депресивним містом, якому постійно бракує коштів для підтримання в належному стані свого житлово-комунального господарства. Дрогобич опікується Стебником ще з радянських часів. Тоді, щоб збільшити численність Дрогобицької міської компартійної організації, Дрогобичу підпорядкували не лише Стебник, а й Трускавець. Тривалий час численність населення Дрогобича рахували разом зі Стебником, що давало змогу Дрогобичу набувати вищу категорію. Своєю чергою це позначалося на забезпеченні міста, а також на зарплаті чиновників. Попередні міські голови в свій час працювали у компартійних структурах, звикли до такого стану і в них сумнівів щодо такого стану речей не виникало.

Натомість новий міський голова Микола Гук вважає, що Стебник не повинен бути на утриманні Дрогобича, а має сам визначитися зі своїм статусом: стати або містом районного підпорядкування і через Дрогобицьку районну державну адміністрацію отримувати необхідні для свого існування субсидії і допомогу від держави, або набути статус міста обласного підпорядкування і отримувати фінансування безпосередньо з обласного бюджету.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:58 :55