Новини » Спорт 19 листопада, 2007, 10:53
У Львові пройшов чемпіонат з рукопаш гопака

У суботу, 17 листопада, у Львові завершився відкритий чемпіонат Львівської області з українського національного єдиноборства – рукопашного гопака. У турнірі взяли участь понад 80 спортсменів-кадетів, юніорів та дорослих. Крім львів’ян, на турнірі змагалися «гопаківці» з Івано-Франківської, Волинської, Тернопільської й Чернівецької областей, а також з Києва і Кіровограда. Переконливу перемогу здобули господарі – львів’яни, які стали найкращими у семи вагових категоріях з тринадцяти. Друге місце посіли спортсмени з Кіровограда, третє – кияни.

Президент Всеукраїнської федерації рукопаш гопака й головний суддя змагань Микола Величкович у коментарі ЗІКу розповів про історію свого виду спорту: «Наш вид спорту був заснований у Львові в середині 90-их років. У 1998 році відбулися перші змагання. Потім у Львівському університеті фізичної культури і спорту була створена наукова лабораторія з хорошою навчально-матеріальною базою, де вивчають українські національні єдиноборства», – зауважив він.

Наразі в Україні системою рукопаш гопак займається півтори тисячі осіб. Крім того, ним уже зацікавились за кордоном, зокрема у Російській Федерації, Польщі та Франції. Зокрема, французи, нещодавно попросили переслати їм правила українського виду спорту.

Тренер кіровоградців, срібних призерів чемпіонату, старший лейтенант МВС В’ячеслав Шевченко у коментарі ЗІКу пояснив, що у Кіровограді, в Центрі підготовки працівників МВС, навчає колег системи рукопашного гопака. «Я переконав своє керівництво, що це є дуже корисно для працівників міліції, у тому числі, нарядів ППС (патрульно-постова служба), і навіть спеціального підрозділу «Беркут». Сподіваюсь, у недалекому майбутньому рукопаш гопаком займатимуться правоохоронці і в інших містах», – додав він.

Довідка ЗІКу.

Спортивні поєдинки складаються з повноконтактних ударів у корпус і голову руками, ногами та колінами. Відповідно до правил цього виду спорту, ногами дозволяється бити по ногах прийомом «жнець». Можна бити тильним боком руки, що забороняється у боксі, ліктями в корпус, але не у голову. Крім того, часто використовують прийоми боротьби – кидки, підсікання, больові та задушливі прийоми.

Серед захисних елементів використовують бинти і рукавиці на руки, за бажання – шоломи і так звані «фути», які захищають ноги.

Звичайний поєдинок триває 2 раунди по 3 хвилини, а фінальний – 3 раунди по 3 хвилини кожен.

Бойовий розділ включає у себе володіння зброєю – шабля, спис, ціп, палиця, бартка. Цікаво, що у ньому використовується знання козаків-характерників, які вміють ходити по цвяхах і битому склі.

До культурологічного розділу входить вивчення історії, культури, традицій і звичаїв козаків, а також цікаві методи відновлення здоров’я.

Рукопаш гопак різниться від інших рукопашних бойових мистецтв психофізичним планом. Філософія українських бойових мистецтв відмінна від східних, краще сприймається і є більш доступною для розуміння з боку українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:23 :54