Новини » Суспільство 30 жовтня, 2007, 14:31
У Тернопільському держархіві відкрили виставку присвячену 125-річчю Михайла Бойчука

У Державному архіві Тернопільської області відкрито виставку присвячену 125 річниці від дня народження Михайла Бойчука. В експозиції представлені біографічні нариси життя та діяльності Михайла Бойчука, рішення про обласну художню премію імені Михайла Бойчука та склад комісії з розгляду пропозицій кандидатур на здобуття премії, – повідомили 30 жовтня ЗІКу у прес-службі Тернопільської облдержадміністрації.

Михайло Бойчук народився у селі Романівці на Галицькому Поділлі (тепер Теребовлянський район Тернопільської області). Майбутній митець приїхав у 1889 році до Львова до малярської школи. Підтриманий Науковим товариством імені Тараса Шевченка на чолі з Михайлом Грушевським (у 1912 році увійшов до товариства), Михайло Бойчук навчався у Віденській академії мистецтв, потім у Леона Вичуловського у Краківській академії. Потім поїхав до Мюнхенської академії, опісля – на кілька років до Парижу.

Вивчаючи досягнення світової культури, художник водночас заглибився у народне примітивне мистецтво.

У Парижі Михайло Бойчук одружився із Софією Налепинською. Михайла Бойчука разом із його учнями Іваном Падалкою та Василем Седляром розстріляли 13 липня 1937 року в Києві. Софію Налепинську-Бойчук стратили 11 грудня 1937 року як «шпигунку».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 09:54 :37