понеділок, 8 жовтня, 2007, 13:12 Суспільство
Готель на Федорова не будуватимуть «под водочку и селедочку», – Юрій Криворучко

Готель на Федорова, 23, 24-28 не будуватимуть «под водочку и селедочку». Під старовину такі речі не будують. Є фахова архітектура, і вона може бути зроблена з різноманітних матеріалів. Але «косити» під щось – нефахово. Ми кажемо, що у нас погана архітектура і робимо імітацію, маскувальну сітку якихось стилів, час яких вже давно минув. Таким чином ми розписуємося у власній творчій імпотенції, – про це сьогодні, 8 жовтня, у коментарі ЗІКу повідомив головний архітектор Львова Юрій Криворучко.

Він переконаний, що вигляд майбутнього готелю на Федорова, 23, 24-28, залежить від таланту архітекторів та тих, хто прийматиме основні рішення.

«Є дві речі: сучасний будинок, тобто це порожнє місце має бути забудоване, і друге поняття – сучасна архітектура. Бажано їх не розділяти. Безумовно, необхідно провести міжнародний конкурс за широкої участі громадськості, архітекторів та достойним міжнародним журі, щоб визначити, якою буде будівля. Адже таких важливих об’єктів у центральній частини міста вже практично немає», – зазначив пан Криворучко.

За його словами, «сучасна архітектура має будуватися на основах сучасної архітектури», а не маскувати минуле. Юрій Криворучко переконаний, що сьогодні не можна будувати того, чого, наприклад, не збудували у 17 чи 18 столітті. «Не можна імітувати з себе людину з тої епохи, яка вже минула. Тоді ж треба їсти інші харчі, вдягатися, стригтися не так, як це роблять зараз. Головне – не робити імітації чогось. Цей будинок може мати зовнішній фасад, який повторюватиме ту архітектуру, яка була втрачена. Це теж можливо», – додав головний архітектор Львова.

Довідка ЗІКу.

Аукціон на право оренди земельної ділянки по вул. Федорова,23, 24-28 під забудову готелю відбувся 5 жовтня під час VII Львівського міжнародного інвестиційного форуму «Євро – 2012: Україно, вперед!». За право оренди боролися три компанії, одна з яких й придбала ділянку за 19 млн. грн. Як розповів представник київської компанії-переможниці директор «Українських інвестиційних систем» Олександр Петровський, їх компанія разом з партнерами планує побудувати на земельній ділянці сучасний п’ятизірковий готель протягом двох років. Також він запевнив, що споруда буде вписуватися в історичну частину міста.

«Передчасно зараз висловлюватися, хто буде забудовником, однозначно ми будемо приймати як переможці цього конкурсу основну участь у реалізації проекту», – повідомив директор «Українських інвестиційних систем».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:01 :09