Новини » Суспільство 8 жовтня, 2007, 10:23
19 жовтня Євген Безніско святкуватиме своє 70-ліття

19 жовтня цього року відомому львівському художникові, заслуженому художникові України, лауреатові Національної премії ім.Т.Шевченка Євгенові Безніскові виповнюється 70. Про це повідомив кореспондент Західної інформаційної корпорації.

Як розповіли в управлінні культури та туризму Львівської ОДА, ювіляра урочисто вшанують у театрі ім.М.Заньковецької. За кошти, виділені з обласного бюджету, буде виготовлено кольоровий каталог творчих робіт художника.

Довідка.

Євген Безніско народився у м. Кагарлику Київської області, назавжди залюблений у всю Україну, а особливо в Карпати і стародавній Львів, з якими тісно пов’язаною стала його доля.

Майже 40 років працював над офортами та ліноритами за мотивами творів Івана Франка (поеми «Мойсей», «Смерть Каїна», «Панські жарти», «Ботокуди», «Похорон», «Христос і хрест», «Рубач». «Каменярі», інші твори), Лесі Українки (драми «Лісова пісня», «Вавилонський полон», «В катакомбах», «Одержима», «На полі крови» та інші), Василя Стефаника (низка новел). За останні роки – меморіальний цвинтар Січових Стрільців на горі Маківка (мозаїка, 1999 p.), меморіальна каплиця жертвам НКВС в Золочівському замку (мозаїка, 1995 р.).

У 1997, 2004 pp. працював у Чорнобильській зоні (45 пастелей). Автор великої низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема його портрет кардинала Йосипа Сліпого був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові II у 1996 р. Бронзова копія пам’ятника Данилові Галицькому в м. Володимирі-Волинському (автор Теодозія Бриж, покійна дружина художника), подарований від Львівщини Папі Івану Павлові II у 2001 р.

Автор 19 персональних виставок. Його роботи зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади, Франції. Неодноразово брав участь у виставках в Україні та зарубіжжі.

Заслужений художник України (1989 р.). Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (2006 р).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 19:33 :31