Новини » Регіони 24 вересня, 2007, 15:46
Ющенко у Тернополі закрив Всеукраїнський фестиваль козацької пісні «Байда»

У межах візиту на Тернопільщину 23 вересня Президент України Віктор Ющенко взяв участь у закритті VI Всеукраїнського фестивалю козацької пісні «Байда». Послухати Главу держави на Театральному майдані Тернополя зібралося понад 60 тисяч осіб, – повідомив 24 вересня власкор ЗІКу.

Вітаючи учасників фестивалю, Президент подякував «за збереження традицій наших прабатьків та плекання національного духу». «Але не лише минулим пишається Тернопільська земля. Тут, на цій землі, живуть люди, які щоденно своєю працею, думкою та молитвою прославляють Україну, творять її багатства», – сказав Глава держави.

Сила українського народу завжди була в його єдності, сказав Президент. Сьогодні, відзначив він, тема єднання є надзвичайно актуальною для демократичних сил України, які, безперечно, винесли уроки з помилок минулого.

»Я запропонував усім демократичним силам, починаючи від БЮТ і закінчуючи християнськими демократами, об’єднатися на вибори 30 вересня», – сказав Віктор Ющенко. При цьому він висловив переконання, що «будь-який політик, якщо він «ллє воду на млин» розбрату демократичних сил, діє проти українського народу».

»Ми мусимо шукати дорогу одне до одного, прощати і разом дбати про національні пріоритети», — наголосив Президент. «Українська політика повинна зробити висновки з того, що відбулося за останні два роки. Нам чітко і ясно слід усвідомити, що може об’єднати демократичні сили», – сказав він.

Глава держави висловив упевненість, що на позачергових виборах до Верховної Ради переможуть саме демократи: «Я не сумніваюся, що вперше за 16 років української незалежності ми отримаємо у парламенті демократичну більшість». Він закликав усіх тернополян зайняти активну громадянську позицію, прийти на голосування і реагувати на всі випадки порушення законодавства під час виборів.

»Мої принципи, як Президента, дуже прості: я дбаю про те, щоб Україна була єдиною державою. Переконаний, що це фундаментальний обов’язок Президента в усі часи», — сказав Віктор Ющенко.

У своєму виступі Глава держави також наголосив, що 2008 рік має стати роком реалізації якісно нової соціальної політики, за якої економічне зростання країни працюватиме на поліпшення життя кожного її громадянина. У цьому контексті Президент ще раз озвучив свої соціальні ініціативи.

У Тернополі Віктор Ющенко також поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Довідка ЗІКу.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні «Байда» започаткований у 2001 році Генеральною канцелярією Українського козацтва, Тернопільським крайовим кошем Українського козацтва імені Дмитра (Байди) Вишневецького спільно з Міністерством культури України та управлінням культури Тернопільської ОДА.

У листопаді 2001 року фестиваль «Байда» було підтримано Указом Президента України «Про Національну програму відродження та розвитку Українського козацтва на 2002–2005 роки», а також розпорядженням голови Тернопільської ОДА у 2002 році «Про розвиток Українського козацтва на 2002–2005 роки на Тернопіллі».

Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Байда» вирішено щороку проводити у Тернополі та районах області.

З 2001 до 2006 року було проведено п’ять всеукраїнських фестивалів-конкурсів «Байда», що відбувалися у містах Вишнівці, Збаражі та Тернополі.

Козацьке мистецтво дає змогу продовжити відродження і відновлення традицій і звичаїв козацької доби, возвеличує міць українського народу у битвах і звитягах за волю і незалежність, виховує молодь у дусі відданості, жертовності у боротьбі проти ворогів українського народу, за честь, віру і славу нації.

Цього року Тернопільщина провела шостий фестиваль-конкурс козацької пісні «Байда», мета якого — відродження і пропаганда кращих зразків української пісенної творчості, відкриття нових імен та популяризація кращих виконавців, виховання естетичних смаків молоді, активізація культурно-мистецького життя України.

У рамках фестивалю відбулася конкурсна програма, в якій змагалися хорові колективи, вокальні ансамблі та солісти-вокалісти, дуети, тріо і квартети.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-15 20:40 :59