Новини » Суспільство 13 вересня, 2007, 9:55
У Чернівцях вшанували пам’ять кумира єврейського театру – Сіді Таль

Йосиф Кобзон передав вінок на могилу берегині єврейської пісенної спадщини Сіді Таль у Чернівцях, де 11 вересня відбулася урочиста церемонія з нагоди 95-річниці від дня народження цієї видатної артистки. Про це повідомив власкор ЗІКу.

Пам’ятні заходи на вшанування пам’яті кумира єврейського театру, заслуженої артистки України Сіді Таль з нагоди 95-річниці від дня її народження організували у Чернівцях єврейська благодійна організація «Міріам» та фонд імені Сіді Таль, заснований її племінником Давидом Гутманом.

Напередодні 95-річного ювілею Сіді Таль в обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір спогадів за участю родичів артистки, друзів, колег, шанувальників її мистецтва. В експозиції одного із залів музею були представлені сценічні костюми, платівки, афіші сорокових років, фотознімки єврейської актриси, Заслуженої артистки України, керівника єврейського національного театру Чернівецької філармонії Сіді Таль.

Довідка ЗІКу.

Заслужена артистка України, єврейська акторка-співачка стала легендою єврейської сцени, зіркою-кумиром другої половини ХХ століття, мистецтвом якої захоплювалися люди різних національностей у багатьох країнах світу.

11 вересня на могилі Сіді Таль зібралися представники єврейської громади Чернівців, її друзі, родичі, щоб вшанувати талановиту єврейську актрису, яка «лікувала» людей сміхом на сцені і чуйним словом у житті.

Після смерті талановитої артистки було засновано Міжнародну премію імені Сіді Таль "За успіхи в області розвитку національної культури і зміцнення дружби між народами, на її честь у Чернівцях названо вулицю, її ім’я занесено на чернівецььку Алею зірок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:31 :52