Новини » Економіка 31 серпня, 2007, 16:14
Стратегічний Дрогобицький солеварний завод купити ніхто не має права до 2013 року

Дрогобичем поповзли чутки, що хочуть продати одне з найстаріших підприємств Європи – солеварний завод. Чи правда це, чи просто видумка злих язиків? За роз’ясненням кореспондент ЗІКу звернувся сьогодні, 31 серпня, до директора заводу Ореста Ординського.

За його словами, «чесно кажучи, я таке чую вперше. Можу вас запевнити, що завод ніхто не продає. З 2003 року дрогобицька солеварня перебуває в оренді терміном на 10 років. Тому для того, щоб провести продаж, потрібно розірвати контракт, а цього робити ніхто не планує. До всього ж цей об'єкт має стратегічне значення і не підлягає приватизації. Тому, щоб продати завод потрібно скасувати закони, які забороняють це роби¬ти».

Можливо чутки виникли тому, що територія, на якій розміщений завод, перебуває у центрі міста. А це, напевно, ласий шматочок для підприємців. З іншого боку, під заводом – шахти, з яких видобувають сіль. Тому місце для розбудови вкрай невигідне, бо досить-таки небезпечне.

Довідка ЗІКу.

Дрогобицький солеварний завод існує з 13 ст. Ще з тих часів він був візитною карткою Дрогобича. Відтоді, правда, багато чого змінилось, але завод працює і досі. Згідно з договором оренди № 10 від 1.4.2003 р., укладеного між регіональним відділенням Фонду Державного майна України по Львівській області та ЗАТ «Галка — Дрогобич», цілісний майновий комплекс державного підприємства «Дрогобицький солеварний завод» передано ЗАТ «Галка — Дрогобич» в строкове користування терміном на 10 років (з 1 квітня 2003 р. до 1 квітня 2013 р.). Сьогодні тут видобувають чотири види солі: кам'яну, виварювальну, басейнову і в росолах. Дрогобицьку сіль постачають у Львівську область, а також до Києва, Луцька, Івано-Франківська, Тернопіля.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:29 :27