Новини » Суспільство

На концерті до Дня незалежності у Львові «Піккардійська терція» ошелешила славнем Андрієві, який добре дбає про місто

Не інакше, як за оду міському голові Львова Андрієві Садовому сприйняла публіка пісню про Андрія — доброго господаря й захисника міста, а також про його польських друзів, яку виконала учора під час концерту на пл. Ринок у Львові вокальна формація «Піккардійська терція», — про це сьогодні, 26 серпня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Своє улюблене дітище – вокальну формацію «Піккардійська терція», яка восени цього року святкуватиме ювілей, — Львів поважає понад усілякі «Мен-саунди» за суто галицьку дотепність, із якою музиканти аранжують світові хіти, народні пісні та власні твори.

У програмі «Світ хоче бачити тебе незалежним» тепло сприйнятий слухачами секстет співав знайомі кожному львів’янину пісні «Старенький трамвай», «Венера/ Ой у вишневому садочку», Стельмахову «Нам не зашкодить чарка вина», в’язанку італійських канцонів – італійською, «Єлисейські полі» – французькою, лемківську –лемківською і т.д., причому не тільки акапельно, а й у супроводі львівського муніципального оркестру «Леополіс» під диригуванням його засновника Ярослава Мигаля.

Та найбільший фурор викликала «Терція» не своїми відомими творами, а частинами музичного полотна «Тарас Бульба» Івана Небесного на слова Віктора Неборака за Миколою Гоголем. Першим фрагментом була сцена виборів кошового на Січі, — другим пісня про Андрія із приспівом «Слава нашому Андрію, він один такий великий!», а третім – українська народна пісня «Цвіте терен» покладена на равелевське «Болеро». Хорал польських монахів, спершу відібраний для виступу, на цьому концерті не виконували. Що й казати, славень Андрієві, який врятував місто, не може зрівнятися силою ударної хвилі із жодним вибухом в тротиловому еквіваленті! Навіть стьоб у такій ситуації втрачає межу із підлабузництвом, а ще коли взяти до уваги, яким прихильником «Піккардійської терції» є міський голова Львова Андрій Садовий…

Насправді феєрію «Тарас Бульба» на слова Прокуратора Бу-Ба-Бу Віктора Неборака колишній львівський композитор Іван Небесний, який тепер мешкає у Києві, написав 1999 року на замовлення капели Ревуцького. Уперше її було виконано на фестивалі «Київ травневий» разом з театром Малахова. Прем’єрними виконавцями були Богдан Бенюк у ролі Тараса та капела Ревуцького.

«Тепер тут звучали уривки. Для виконання у Львові співаки «Піккардійської терції» зробили свою версію, як на мене цікаву й своєрідну, хоча вона відрізняється від того багатоголосся, котре було в капелі Ревуцького», – пояснив композитор Іван Небесний.

«Я зараз живу в Києві, і зовсім далекий, або ж не дуже вникаю у внутрішні справи міста Львова, в те, хто його очолює. Мені просто як автору було приємно почути, що і як зробили музиканти, тому дякую за запросини,»- сказав Іван Небесний, зазначивши, що не мав впливу на вибір фрагментів до виконання на львівському концерті, і тим паче не пов’язував їх із чинним міським головою.

Але Опенгаймер також не думав, які наслідки матимуть його винаходи…

Loading...