четвер, 23 серпня, 2007, 15:03 Львів
У Луцьку таки перейменували п’ять так званих «радянських» вулиць

23 серпня на урочистій позачерговій сесії Луцькради депутати перейменували п’ять так званих «радянських» вулиць. Про це повідомив власкор ЗІКу.

Початок сесії, запланований на 10.00, був відстрочений більше, ніж на півгодини, оскільки представники БЮТ пішли на засідання фракції. Взагалі, явка депутатів на сесію рекордно низька – зареєструвалося лише 32 народних обранців із 45.

Присутній на сесії голова обласної організації ветеранів України Микола Капітоненко закликав політиків не перейменовувати вулиці, оскільки від «історії нікуди не дінешся». Він запропонував дати відповідні назви новим вулицям, які зараз забудовуються. Нардеп-регіонал 5-го скликання Анатолій Горбатюк звернувся до депутатів міськради враховувати думку «значної частини людей», які виступають проти перейменування.

Незважаючи на протести пікетувальників під стінами муніципалітету, після тривалих дебатів Луцькрада ухвалила рішення дати нові назви 5 луцьким вулицям. Відтепер вулиця Кузнецова носить ім’я Генерала Шухевича, Медведєва – Сенаторки Левчанівської, Павлика Морозова – Степана Мазурця, Паші Савельєвої – Галшки Гулевичівни, Червоноармійська – Героїв УПА.

Щоправда, до рішення на пропозицію міського голови Богдана Шиби внесли поправку – усі перейменовані вулиці слід впорядкувати.

Довідка ЗІКу.

Радянські контррозвідники Кузнецов і Медведєв – особи для Луцька більш ніж суперечливі, тому перейменування названих на їх честь вулиць – крок логічний. Натомість, приміром, волинська сенаторка польського парламенту Олена Левчанівська активно відстоювала права української громади Речі Посполитої. Зрозуміло, що і вулиці Героїв УПА та її головнокомандувача Романа Шухевича вже давно мусили б значитися на мапі міста.

Перейменування вулиці Червоноармійської на Героїв УПА (при тому, що в Луцьку є вулиці більш «достойні» – Клари Цеткін, Зої Космодем’янської, Бойка, Кірова, Куйбишева, Краснодонців тощо) є поспішним. Адже чимало ветеранів розцінюють цей крок як зневагу до мільйонів українців, які воювали у лавах Червоної Армії проти німецько-фашистських загарбників і загинули у тій жахливій бійні. Цікаво, в 2007-му році луцькі ветерани з нагоди Дня Перемоги 9 травня отримають вітальні листівки від чиновників різних рівнів чи повістки до суду як «окупанти» та «військові злочинці»?

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-11-19 15:25 :43