Новини » Львів 15 серпня, 2007, 17:30
Львівська міська влада зловживає державними коштами, – Тендерна палата України

У середу 15 серпня 2007 року відбулася прес-конференція Голови правління Тендерної палати України Володимира Лаби на тему: «Втрати державних коштів при здійсненні закупівель у сфері будівництва», на якій йшлося про виявлені Тендерною палатою України зловживання державними коштами при закупівлі товарів, робіт та послуг у цій сфері, – про це сьогодні, 15 серпня, повідомляє прес-служба Тендерної палати України.

Як повідомив голова правління Тендерної палати України, при здійсненні процедур закупівель у сфері будівництва процвітає практика проштовхування «своїх» фірм та «відкатів», в результаті чого держава втрачає значні кошти.

За даними Володимира Лаби, Тендерною палатою України досліджено 66 процедур закупівель за 2005 – 2007 роки, очікуваною вартістю понад 890 мільйонів гривень та встановлено неекономне й неефективне використання державних коштів. Таке марнотратство, на думку Володимира Лаби, відбувалося і відбувається через застосування процедури закупівлі в одного учасника, необ’єктивний підхід до визначення переможця, невідповідність учасників тендерів кваліфікаційним вимогам (відсутність ліцензії та дозволу на провадження будівельної діяльності чи виконання певного виду робіт і послуг), також безпідставне і свідоме завищення вартості товарів, робіт чи послуг тощо.

Крім того, за словами Володимира Лаби, щоб реалізувати свої корисливі задуми, зацікавлені особи придумують різні методи маневрування чинним законодавством та схеми для відмивання держаних коштів. Досить поширеною є проштовхування «своїх» фірм за нібито найнижчою ціною, яка в реальності в кілька разів перевищує ринкову, відповідно «відкат» становить від 10 до 50% від суми закупівлі.

Дослідження процедур, проведених розпорядниками державних коштів у сфері будівництва протягом 2005-2007 років загальною очікуваною вартістю понад 890,0 млн грн встановлено пряме ігнорування норм Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» та не забезпечення економії і ефективного використання державних коштів. Зокрема, у Львові, Управління капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради при проведенні процедури закупівлі робіт з реконструкції дошкільного навчального закладу № 184 по вул. Величковського, 12 очікуваною вартістю 4 600,0 тис. грн не відхилено та допущено до оцінки тендерні пропозиції двох учасників, що є пов’язаними особами, а саме: одним з засновників Товариства з обмеженою відповідальністю «Дідал» та засновником Приватного підприємства «Зубр» є одна особа – Єрмак Михайло Миколайович.

Як йдеться у повідомленні прес-служби Тендерної палати України, «схему з залученням до участі у торгах пов’язаних осіб можна розкрити наступним чином. Замовник знаходить «свою» фірму (в даному випадку дві, оскільки засновником обох фірм виступає одна і таж особа), що йому обіцяє «відкат», і пропонує, щоб та знайшла ще фірми, які поставлять більш високі ціни. Замовник направляє цим фірмам повідомлення про те, що виграла фірма по найбільш низькій ціні, а в реальності така ціна в півтора — два рази перевищує ринкову, відповідно «відкат» становить від 10 до 50 відсотків від суми закупівлі».

Також, при проведенні Сихівською районною адміністрацією Львівської міської ради відкритих торгів зі зменшення ціни при закупівлі робіт з поточного ремонту доріг, площ, тротуарів та інших інженерних споруд, технічного обслуговування дощової каналізації очікуваною вартістю 601,25 тис. грн незважаючи на відсутність у ЛКП ШРП Галицького району, ЛКП ШРП Личаківського району, ДП «Благоустрій-Сихів» документів, що підтверджують їх кваліфікаційні вимоги (зокрема, ліцензій на провадження будівельної діяльності та виконання певного виду робіт чи послуг, дозволів або ліцензії на виконання певного виду робіт чи послуг, довідки про те, що учасник має достатньо працівників відповідної кваліфікації) їх допущено до оцінки та обрано переможцями торгів двох з них – ДП «Благоустрій-Сихів» та ЛКП ШРП Личаківського району.

Треба звернути увагу ще на той факт, що рішення про обрання переможця приймалось менше ніж двома третинами членів тендерного комітету, отже, не є легітимним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-24 06:26 :18