понеділок, 2 липня, 2007, 11:00 Львів
Інститут національної пам’яті звернувся до Ющенка, аби він присвоїв Роману Шухевичу звання Героя України

у дні, коли вся Україна святкує 100-річчя від дня народження головнокомандуючого УПА Романа Шухевича і 66 років від дня проголошення Української держави, Інститут національної пам’яті відзначає рік свого заснування. 29 червня, в.о. директора інституту, академік Ігор Юхновський під час урочистої академії у Львівській опері, присвяченої Роману Шухевичу, розповів про основні напрямки роботи та завдання інституту, одним з яких добитись, аби Романа Шухевича було визнано Героєм України. Повідомив кореспондент ЗІКу.

За словами Ігоря Юхновського, Інститут національної пам’яті практично працює лише півроку, і основним його завданням є консолідація української нації і належне вшанування усіх тих, хто боровся за Україну.

«У нас є два напрямки роботи – національна пам'ять та майбутнє. Ми вже висвітлили проблему голодомору. Зараз готуємо законопроект про воїнів УПА. Це проект закону про статус учасників збройної боротьби за незалежність України від 1917 до 1956 рр», – повідомив Ігор Юхновський.

За словами академіка, зараз Інститут національної пам’яті приступає до опису реальних подій Другої світової війни: без перекручень і фальшу.«Ми також надіслати два подання до Президента України, аби той присвоїв звання Героя України Шухевичу та Кирпоносу», – сказав Ігор Юхновський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-08-20 21:51 :00