середа, 20 червня, 2007, 15:03 Суспільство
Завтра, 21 червня, – у другому концерті фестивалю «Діапазон» польський органіст Марек Стефанський

Виступом професора Краківської музичної академії Марека Стефанського продовжить роботу завтра об 18 годині в Будинку органної та камерної музики на вул. С. Бандери, 8 Міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон», — про це сьогодні, 20 червня, повідомив кореспондент Західної інформаційної корпорації.

Міжнародний фестиваль органної музики «Діапазон», розпочавшись минулої неділі звуками славнозвісної ре-мінорної токати Баха у виконанні… Юрія Андруховича та вдячного слова цього українського письменника, зверненого до унікального львівського інструмента, музики, музикантів і слухачів, а також концертом із творів Ференца Ліста, Олів’є Мессіна та Модеста Мусоргського у виконанні органістки Ірини Цайтц із Швейцарії, триватиме до 15 липня. Завтра його програму продовжить Марек Стефанський. Польський органіст також як і Ірина Цайтц облюбував собі до виконання чудову музику Олів’є Мессіана, а також інших французьких композиторів – Луї Маршана, Жана Ланге, Сезара Франка, Моріса Дюрюфле та Леона Боельмана. З огляду на те, що технічні можливості пневмо-електричного «Регера», встановленого в Львівському будинку органної та камерної музики, за словами ініціаторки й мистецького керівника фестивалю «Діапазон» Ірини Цайтц, якнайліпше надаються до виконання саме французької музики й особливо доби романтизму, концерт Марека Стефанського можна вважати найвідповіднішою репрезентацією характерних рис львівського інструмента.

До слова, перший фестивальний концерт виявив кілька моментів, над опрацюванням яких Львівський будинок органної музики, котрий не має зайвих коштів та інших ресурсів, потребує негайної (!!!) й дієвої допомоги Львівської міськради як одного із співорганізаторів «Діапазону».

Перший момент стосується термінової заміни застарілого звукопідсилювального обладнання, мікрофон якого до невпізнання спотворює голос мовця. Другий – усунення вібрацій скляних шиб, що спотворює звучання музики додатковими шумовими ефектами. Третій – промоція «Діапазону» та реалізація фестивальних концертів (насамперед туристам із Росії, для яких органна музика сприймається із звукова ілюстрація саме європейської культури) через туропереаторів, контакти з якими підтримує управління культури і туризму ЛМР. Четвертий – обіцяного фінансування міськрадою фестивалю «Діапазон» у розмірі 50 тис. грн. Зробити це міським чиновникам гуманітарного блоку загалом не важче, ніж моніторити згадки про себе коханих у ЗМІ. Однак останнє вони роблять залюбки, хоч треба із точністю до навпаки. Тоді й згадки не міститимуть критики їхнього зволікання, байдужість та бездіяльності.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-07-19 22:07 :17