Новини » Суспільство 14 червня, 2007, 17:10
Буковинський Страдіварі здобув бронзу на ХІІІ Міжнародному конкурсі ім. Чайковського

Скрипка «Лучія» чернівецького скрипкового майстра Володимира Антонюка здобула бронзову нагороду на ХІІІ Міжнародному конкурсі ім. Чайковського, який 13 червня стартував у Москві. Відкриття конкурсу привітав президент Росії Володимир Путін. Про це повідомив власкор ЗІКу.

Міжнародний конкурс ім. Чайковського стартував 13 червня в Москві. Вже напередодні цієї події о другій годині ночі стали відомі перші його переможці у змаганні скрипкових майстрів, яке з 1990 року передує виконавчим турам конкурсу.

58 майстрів із 13 країн світу представили на конкурс 62 інструменти та 29 смичків. В журі конкурсу увійшли найвідоміші скрипкові майстри з Росії, Італії, Франції, Польщі, Німеччини, Португалії, Канади та США.

Вони оцінювали інструменти та смички у три етапи, при цьому ім’я майстра зберігалося у таємниці. Чернівецький майстер Володимир Антонюк представив свою скрипку під девізом «Лучія». Всі інструменти та смички музиканти розігрують за ширмою, а конверти з імена майстрів члени журі відкривають вже після підписання протоколу.

На цьому Міжнародному конкурсі кращими виробниками скрипок, альтів, віолончелей та смичків визнані майстри з Японії (золоту медаль за скрипку отримав Хіросі Кікута, срібну — Акіра Такахасі), Польщі (золота медаль за віолончель — Кржиштоф Крупа, бронзова — Тадеуш Слодичка) та України (бронзова медаль за скрипку – Володимир Антонюк, срібна за альт — Мирослав Пуцентела). Російським майстрам дісталось "золото" та "срібло" лише за смички (альтовый — Михайло Азоян, скрипковий — Володимир Мухін).

Лауреат Першого міжнародного конкурсу скрипкових майстрів Володимир Кітов створив для цьогорічних конкурсантів спец-приз "золотий рубанок" – ювелірний виріб із золота, срібла та діамантів, який вручали з дипломом «За індивідуальний внесок у мистецтво створення скрипок та наслідування кращих традицій італійських майстрів». «Золоті рубанки» дісталися японцю Хіросі Кікута ( скрипка), італійцю Марко Осіо (альт) та росіянину Борису Вишневському ( віолончель).

Інструменти –лауреати конкурсу , в тому числі і чернівецька скрипка «Лучія», потраплять у музеї та кращі колекції інструментів.

Вчитель Володимира Антонюка — відомий у світі скрипковий майстер-буковинець Володимир Солоджук висловив подяку Чернівецькому міському голові Миколі Федоруку за сприяння у підготовці до конкурсу, участь в якому принесла визнання чернівецьким майстрам на світовому рівні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:59 :54