Новини » Суспільство 30 березня, 2007, 18:44
Юрій Білак фотографує українців і вчить української мови П’єра Рішара

Для виставки в Львівському музеї етнографії, з якої стартував нині у Львові фестиваль «Французька весна», у трьох залах вибудували «чорний кабінет» із спеціальним освітленням. У ньому ефектно виглядають великоформатні кольорові світлини етнографічного фоторепортажу Юрія Білака, здруковані фірмою «Епсон». Це перша виставка французького фотографа українського походження на батьківщині своїх предків, – повідомив сьогодні, 30 березня, кореспондент Західної інформаційної корпорації.

«Проект є цікавий і він потребував великих коштів і організації, щоб його зробити. На тих світлинах – реакція портретованих на фотографа, який уміє прихилити до себе людей і розкривати їх перед камерою. Це великий дар, який дається не кожному. Юрій Білак має дар поєднувати людей французької культури й української. Мало хто знає, але це саме він вчив вимовляти українські слова П’єра Рішара для рекламного ролика, де він вітає Україну і Віктора Ющенка. Перш ніж фотографувати людей Юрій Білак знайомиться із ним, переймається їхнім настроєм і аж тоді тільки фотографує. Заслуговує на повагу й те, як автор прискіпливо поставився до експонування цих творів», – сказав завідувач виставковим сектором музею Андрій Колотай.

Юрій Білак, розповідаючи про експозицію зазначив, що не все задумане вдалося зреалізувати на вернісажі. Відвідувачі, які прийдуть на виставку «Українці» в наступні дні не тільки потраплять на неї безкоштовно, а й зможуть прочитати в експлікації поетичні рідки дружини фотографа, написані спеціально до кожної світлини. Також завдяки спонсору видруку фотографій – фірмі «Епсон», яка буде присутня на експозиції зі своїм обладнанням, кожен відвідувач зможе видрукувати для себе на пам’ять одну фотографію на вибір.

«У французькій мові вираз фотографувати звучить дослівно, як «узяти фотографію від людини». Я ж не хочу брати, хочу щоб людина сама давала цю фотографію. Для мене це важливо. Я фотографую українців, тому що це нація із великою духовною культурою. Мені симпатичні ці обличчя. Я не знімаю нічого окрім людей. На виставці ви знайдете тільки одну світлину, де не видно людей: на ній зображено церкву у карпатському надвечір’ї. Люди всередині церкви, вони співають Великодніх пісень. Вітаю всіх зі світами!», – сказав Юрій Білак, який мріє відкрити свою студію в Києві, випустити фотоальбом про Україну і зробити своє мистецтво доступним для широких мас.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:19 :56