Новини » Львів 6 березня, 2007, 9:17
У селі Суховоля Бродівського району відкрили меморіальну дошку зв’язковій ОУН Галині Столяр

4 березня в селі Суховоля, що у Бродівському районі, відбулося відкриття та освячення меморіальної дошки на будинку, в якому проживала українська патріотка, зв’язкова ОУН Галина Столяр. Захід відбувся з ініціативи Бродівської ГО «Край». Про це сьогодні, 5 березня, повідомив кореспондент ЗІКу.

Під час віче, яке відбулося після освячення меморіальної дошки, виступили заступник голови Бродівської РДА Марія Пасічник, заступник голови районної ради Володімир Петрушка, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею В.Стрільчук, Суховільський сільський голова І.Сахнюк, які розповіли про вагомий внесок Галини Столяр в національно-визвольну боротьбу українського народу за незалежність.

Довідка ЗІКу.

Галина Столяр – молода українська патріотка, активна громадська діячка, член ОУН. Народилась 5 березня 1917 року в м. Тернополі у родині священика Теодора Столяра. Дитинство Г.Столяр проходило в с. Суховоля, що на Бродівщині. Після закінчення Львівської дівочої гімназії «Рідної школи» Галина повернулась на Бродівщину, у с. Суховолю. Тут вона продовжувала свою громадську діяльність у товаристві «Просвіта», «Рідна школа», «Союзі Українок», студентському товаристві «Смолоскип». В часи першої окупації більшовиками Західної України вона була заарештована і разом з іншими молодими українськими патріотами постала перед судом на так званому «Процесі 59», який проходив 17-19 січня 1941 року у Львові. З 1941 року Галина Столяр продовжувала роботу в українському підпіллі у Мюнхені (Німеччина), де була зв’язковою між крайовим провідником Іваном Легендою і ОУН у Німеччині. Загинула Галина Столяр 27 грудня 1942 року від рук гестапівців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:43 :57