Новини » Львів 5 березня, 2007, 13:54
Володимир Середа: Трагедія у Павлокомі – це не є жодна відплатна акція, це безневинно загиблі

Після урочистостей, які відбулися вчора, 4 березня, в пантеоні о. Михайла Вербицького села Млини, члени української офіційної делегації, представники влади України і Польщі, духовенство і громадськість попрямували до села Павлокома — місця, в якому понад 60 років тому були замордовані 366 українців. Про це повідомив сьогодні, 5 березня, кореспондент Західної інформаційної корпорації.

Дорогою до Павлокоми учасники цієї прощі мали змогу почути з уст голови Об’єднання товариств депортованих українців і голови товариства «Надсяння» Володимира Середи про трагічні події в Павлокомі та інших селах на цих теренах. Пояснивши всі історичні і політичні передумови подій березня 1945 року, Володимир Середа підкреслив, що тоді це село було «українським оазисом» серед сусідніх польських сіл. Саме тому трагедія була такою страхітливою. Усі прибулі спочатку підійшли до місця, де раніше стояла церква, до котрої спочатку зганяли українців, а згодом вели на цвинтар і там катували. Цією страшною дорогою смерті пройшли учасники прощі на чолі з духовенством.

На цвинтарі, біля меморіалу пам»яті жертв трагедії, було відправлено панахиду, після чого представники влади, товариств, а також родичі загиблих поклали вінки і квіти. До меморіалу вінок поклала і правнучка священика цього села, який також там був замордований. Під час свого виступу Володимир Середа на основі доведених фактів заперечив існуюче твердження про те, що трагедія в Павлокомі була відплатною акцією (пол. «akcja odwetowa») і сказав, що люди, імена яких викарбувані на монументі – безневинно загиблі. Він також додав, що ми не маємо права поставити крапку на побудові у Павлокомі монумента. До слова були запрошені також представники влади і громадськості. Лейтмотивом їх промов було переконання, що Павлокома назавжди стала символом трагедії українського народу, яку треба пробачити, але про яку ніколи не слід забувати.

Довідка ЗІКу.

Павлокома – село в Польщі, розташоване в ґміні Динув Жешувського повіту Підкарпатського воєводства. В березні 1945 року вояки Армії Крайової закатували на місцевому цвинтарі 366 українців. 13 травня 2005 року у Павлокомі Президент України Віктор Ющенко та Президент Республіки Польща Лех Качинські взяли участь у відкритті меморіалу загиблим українцям.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 19:34 :10