Новини » Суспільство 16 лютого, 2007, 10:19
Хорова капела «Трембіта» пом’яне свого багаторічного диригента

19 лютого у понеділок о 18 годині у концертному залі ім. С.Людкевича Львівської обласної філармонії на вул. Чайковського,7 відбудеться вечір пам’яті заслуженого артиста України Володимира Василевича, диригента і педагога, який трагічно загинув в авіакатастрофі 1962 року під час гастролей, — про це повідомив заступник начальника УКТ ЛОДА Юрій Корчинський у розмові з кореспондентом Західної інформаційної корпорації.

Вступне слово про Володимира Василевича (10.07.1911 с.Могильниця Стара на Теребовлянщині – 28.07.1962 м.Адлер) виголосить доц.Роман Береза. Як згадує народний артист України Петро Муравський, який упродовж 1948-1964 р. працював художнім керівником і головним диригентом капели «Трембіта», Володимир Василевич був обдарованим музикантом, інтелігентною, чуйною і доброю людиною.

У першому відділенні концертної програми, присвяченій пам’яті незабутнього артиста звучатиме музика Є.Козака, К.Стеценка, М.Лисенка, В.Барвінського, Ф.Колесси у виконанні заслуженої хорової капели України «Трембіта» та хору студентів Львівської державної музичної академії ім.. М.Лисенка під орудою Миколи Кулика.

У другому відділенні концерту візьмуть участі знаний Квартет саксофоністів Національної філармонії України під керівництвом Юрія Василевича та Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під диригуванням народного артиста України Івана Гамкала.

Довіка ЗІКу

Василевич Володимир Владиславович закінчив школу в Теребовлі, де керував хором, юридичний факультет Краківського університету (1934 р), вокальний факультет Вищого музичного інституту ім..М.Лисенка у Львові, Львівську консерваторію (1948, клас диригування М.Колесси, клас співу О.Бандрівської), навчався у Львівській духовній семінарії та академії.

Від 1939 року Володимир Василевич був хористом, диригентом капели «Трембіта», створеної з числа кращих співаків Львова – учасників хору Д.Котка, «Боян», «Студіо-хору». З «Трембітою» перебував у евакуації в Середній Азії під час німецької окупації.

Від 1949 до 1962 року керував хором, отримав звання доцента 1958 року і обійняв посаду завідувача кафедри та виконувача обов’язків декана музично-педагогічного факультету(1961) Львівської консерваторії ім. М.Лисенка. Від 1948 р. паралельно викладав сольфеджіо у музичній школі-десятирічці при Львівській консерваторії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 17:16 :38