Новини » Львів 24 грудня, 2006, 12:34
Ім’я греко-католицького священика отця Івана Киприяна, який загинув, рятуючи дітей росіян, пропонують присвоїти Немирівській школі Яворівського району

Член правління Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України, публіцист, краєзнавець та історіограф Володимир Дацко виступив з ініціативою до відділу освіти Яворівської РДА –присвоїти ім’я греко-католицького священика, отця Івана Кипріяна Немирівській школі. Про це повідомив сьогодні, 24 грудня, власкор Західної інформаційної корпорації в Яворівському районі.

За словами Володимира Дацка, «отець Іван Киприян усе своє життя опікувався дітьми: він загинув у Сибіру, рятуючи маленьких синів та доньок росіян – назвати його іменем школу в Немирові, де отець був душпастирем – сам Бог велів».

Довідка ЗІКу.

Львівський краєзнавець, уродженець селища Немирова Яворівського району Мар’ян Сарабай оприлюднив інформацію про те, що в беатифікаційну комісію подано матеріали, аби проголосити святим мучеником Христової віри немирівського душпастиря УГКЦ, отця Івана Киприяна, 150 років від дня народження якого відзначали нещодавно.

«Отець Іван Киприян зголосився вже у старшому віці до УГА – як польовий душпастир – з нею брав участь у національно-визвольних змаганнях в Галичині та за Збручем. У 1920 р. його заарештували, та навіть у полоні він виконував свою душпастирську місію – був катехитом українського табору в Ліберці, в Чехословаччині. А завершив свій земний шлях о. Іван у сибірському засланні. Перебуваючи в концентраційному таборі, він опікувався дітьми, що були народжені там. Це переважно були діти росіян, яких більшовицькі нелюди годували залишками харчів, які залишалися після роздачі працюючим в’язням. Довідавшись, що 20 діток закрили у клітці без даху, а наступного дня їх буде розстріляно, о. Іван через викопаний підземний хід дістався до них. Чотири дні лютувала заметіль, тому розстріл було відтерміновано. Коли комуно-московські кати зайшли до клітки, то побачили замерзлих дітей разом з о. Іваном Кипріяном, який тримав за руку хлопчика…», – розповів власкору ЗІКу член правління ЛОО Національної спілки журналістів України, відомий у Галичині краєзнавець, публіцист та історіограф Володимир Дацко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:46 :06