Новини » Політика 11 грудня, 2006, 10:06
Ірина Фаріон закликала львів’ян до «агресивного спротиву проти всього москальського»

Депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Ірина Фаріон, виступаючи вчора, 10 грудня, у львівському кінопалаці «Кіно» перед громадою Львова, закликала львів’ян до «агресивного спротиву проти всього москальського».

«Чому у Львові і в Україні загалом видається і продається стільки книг, перекладених не українською, а російською мовою? Чому у наших маршрутках звучить москальська попса і москальська реклама? Аби боротися з цим ми повинні вдатися до агресивного спротиву. І я прошу вас про цей агресивний спротив проти всього москальського», – заявила Ірина Фаріон у своєму виступі.

Вона також розповіла про ті досягнення у царині мови, що були здобуті завдяки зусиллям ВО «Свобода» у Львівській обласній раді.

«Львівська облрада ухвалила заяву до керівництва держави з приводу регіоналізації мови у деяких областях України. Російська мова в Україні не може бути ані регіональною, ані другою державною, а лише окупантською», – переконана депутат.

«Окрім цього, завдяки зверненню ВО «Свобода» до міського голови Львова Андрія Садового містом врешті перестала курсувати маршрутка із написом «Живательная рєзінка», а також зникла реклама невідомого видання із написом «Сфокусіруйся». Інше наше досягнення – призначення на вимогу ВО «Свобода» посади радника редактора, котрий укладає документи Львівської облради, а також введення мовних «десятихвилинок» для депутатів облради», – зазначила Ірина Фаріон.

Вона також розповіла, що ВО «Свобода» має намір скерувати звернення до ректора ЛНУ ім. Івана Франка щодо того, що було скасовано вступний іспит з української літератури. «В університет треба повернути вступний іспит з такого фундаментального предмету», – резюмувала депутат.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 16:03 :20