Новини » Львів 24 листопада, 2006, 10:23
Немирівського отця Івана Киприяна (УГКЦ) проголосять святим мучеником християнської віри

Львівський краєзнавець, уродженець селища Немирова Яворівського району Мар’ян Сарабай оприлюднив інформацію про те, що в беатифікаційну комісію подано матеріали з метою проголошення немирівського душпастиря УГКЦ, отця Івана Киприяна, від дня народження якого нещодавно виповнилося 150 років, святим мучеником Христової віри. Про це повідомив сьогодні, 24 листопада, власкор Західної інформаційної корпорації з посиланням на яворівського історика-краєзнавця, члена правління Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Володимира Дацка.

За словами Мар’яна Сарабая, з приходом на немирівську парохію отець Іван Киприян метричні записи почав здійснювати українською мовою з дотриманням усіх фонетичних норм.

«Отець Іван Киприян зголосився вже у старшому віці, як польовий душпастир, до УГА і з нею пережив національно-визвольні змагання в Галичині та за Збручем. У 1920 р. його заарештували, та навіть у полоні він виконував свою душпастирську місію – був катехитом українського табору в Ліберці, в Чехословаччині. А завершив свій земний шлях о. Іван у сибірському засланні. Перебуваючи в концентраційному таборі, він опікувався дітьми, що були народжені там. Це, в основному, були діти росіян, яких більшовицькі нелюди годували залишками харчів, які залишалися після роздачі працюючим в’язням. Довідавшись, що 20 діток закрили у клітці без даху, а наступного дня їх буде розстріляно, о. Іван через викопаний підземний хід дістався до них. Чотири дні лютувала заметіль, тому розстріл було відтерміновано. Коли комуно-московські кати зайшли до клітки, то побачили замерзлих дітей разом з о. Іваном Кипріяном, який тримав за руку хлопчика», – розповів Володимир Дацко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:07 :35