Новини » Регіони 17 листопада, 2006, 10:40
Юрій Винничук: Сашко Кривенко не є зіркою естради…Ми не можемо на його імені робити тираж нового видання. Ми просто хочемо його вшанувати

«Я не читав цих заяв, але це не спекуляція на імені Сашка Кривенка. Він не приватизував видання. Газета була створена колективом людей. Кривенко був одним з них, коли ця газета створювалася. Я і Володимир Павлів разом також були із самого початку створення «Пост-Поступу», – прокоментував ЗІКу редактор-координатор відновленого «Пост-Поступу» Юрій Винничук.

«Ми хотіли відновити газету ще 1996 року. Тоді було зібрання колишніх поступовців і ми вирішили відновити газету, але тоді не цього не сталося.

Кривенко – це для нас пам'ять, наш товариш. Я не бачу яка тут велика спекуляція. Кривенко не є зіркою естради, це людина, яка відома досить обмеженому колу людей. Ми не можемо на цьому робити тираж, ми просто хочемо його вшанувати. Зараз готується книга спогадів про нього. Я пишу спогади, Павлів вже написав», – додав Ю. Винничук.

Довідка ЗІКу.

Друзі покійного журналіста та громадського діяча Олександра Кривенка оприлюднили заяву, в якій запевняють, що не допустять використання імені Олександра Кривенка, який був творцем і головним редактором легендарного вже «Пост-Поступу», у новоствореній газеті «Пост-Поступ», перший випуск якої з’явився у Львові минулого тижня. Вони просять редакцію новоствореного видання залишити у спокої ім’я Кривенка, оскільки «воно не є ні засобом реклами, ні розкрутки ще одного видавничого проекту». Про це Західну інформаційну корпорацію повідомив відомий львівський журналіст Андрій Павлишин.

Текст заяви подаємо в повному обсязі:

«Минулої п’ятниці вийшов у світ перший випуск нового тижневика «Пост-Поступ».

Це цілком нове видання використало назву газети, яка була колись у Львові найпопулярнішим інтелектуальним і моральним орієнтиром.

Відсутність права власності на назву «Пост-Поступ» юридично дає змогу використовувати її будь-кому. Однак не дає морального права на спекуляції.

Нас засмутило використання цим тижневиком імені покійного творця і головного редактора легендарного вже «Пост-Поступу» — Олександра Кривенка. Олександр Кривенко загинув 9 квітня 2003 року, не доживши місяця до свого 40-річчя. Він загинув на передньому краї громадянської та інтелектуальної боротьби із режимом президента Кучми. Життя і смерть Олександра Кривенка перетворили його ім’я на один із символів особистої незалежності й свободи в сучасній Україні.

Покійний Олександр Кривенко не має жодного стосунку до новоствореного «Пост-Поступу». Гадаємо, що редакції нового видання не личить імітувати тяглість та причетність до імені Кривенка, публікуючи його ім’я в якості першого редактора газети. Це не та газета.

Розуміємо, що в сучасному світі мас-медіа будь-яка провокація, як і будь-який протест проти неї є не більше, аніж рекламно-інформаційним приводом, покликаним збільшувати тираж і розголос. Однак задля світлої пам’яті Олександра Кривенка ми б просили шановну редакцію залишити його ім’я у спокої. Воно не є ні засобом реклами, ні розкрутки ще одного видавничого проекту.

Мертві за себе вже не можуть постояти. Їм належиться спокій та шана.

Тарас Возняк, Орест Друль, Левко Захарчишин, Маркіян Іващишин, Андрій Кирчів, Юрій Лобан, Михайло Москаль, Ігор Ожиївський, Андрій Павлишин, Богдан Панкевич, Євген Равський, Олег Шмід, Роман Онишкевич, Микола Савельєв».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 20:53 :29