Новини » Регіони 15 листопада, 2006, 12:39
Презентовано енциклопедичний довідник «Волинь»

14 листопада у Луцьку було репрезентовано нове видання серії «Новітня iсторiя України» – енциклопедичний довідник «Волинь» (том I). Заступник голови облради Володимир Банада зазначив: «Це видання – велика подія для нашого краю, котрий багатий історико-культурною спадщиною та особистостями, котрі прославили Волинь на весь світ». Про це повідомив власкор ЗIКу.

Нове довідкове видання репрезентувала представниця Українського видавничого консорціуму, волинянка Ольга Бондарук. Вона відзначила, що це вже третє видання (після «Львiвщини» та «Галичини») цієї серії, котре, на її думку, якісно вiдрiзняється від попередніх книжок про Волинь (зокрема у перших двох томах серії «Хто є хто на Волинi»). Також вона повідомила про складнощі впорядкування нової книги, котра мала вийти ще у 2004 році, але з поважних причин отримала життя у кiнцi 2006 року. Як директор II тому вона пообіцяла врахувати всі помилки та недоліки цього видання.

Про помилки та недоліки говорили присутні на презентації журналісти i письменники. Зокрема головний редактор газети «Луцький замок» Феодосiй Мандзюк та письменниця Надiя Гуменюк. Наприклад, у виданні, котре планують розповсюдити по бiблiотеках України та світу (зокрема у Публiчнiй бiблiотецi Конгресу США), не відомо за яким принципом формувалися матеріали про письменників та журналiстiв.

До одної редакції приписано журналiстiв, які там не працювали, а які продовжують працювати – не вписані. Читач, який відкриє розділ «Засоби масової iнформацiї» дізнається, що на Волині (на думку впорядників) існує лише три газети, котрі не мають електронних версій, одне видавництво, а радiостанцiй та телеканалів не існує взагалі.

Таких огрiхiв достатньо у кожному з 19 роздiлiв. Крім того, так i не було дано вiдповiдi на питання: яким чином видання, яке вийшло тиражем 5000 примiрникiв, зможе бути розповсюджене по всіх бiблiотеках України, коли лише на Волині є 809 шкільні бiблiотеки? Тому думка критиків звелася до підозри, що видання є комерційним – хто проплатив сторінку, того й опублікували.

Наприкiнцi Ольга Бондарук зазначила, що видання «Львівщина помаранчева» значно поступається у якості «Волинi». Вона також вручила подяки за допомогу у виході довідника головам ОДА i облради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:07 :35