Новини » Львів 21 липня, 2006, 11:30
Вперше за двісті років у храмі села Вибранівка встановлять новий престіл

У селі Вибранівка Стрийської єпархії вперше за двісті років в храмі встановлять новий престіл. Ці добрі наміри благословив Владика Юліян (Ґбур). Під час проведення канонічної візитації парафії Єпарх Стрийський також покладе мощі в новий престіл та освятить його. Про це Західній інформаційній корпорації повідомив прес-секретар Стрийської єпархії о.Павло Худ.

Храм у Вибранівці побудований у стилі ротонди. Як зазначив священик цієї парафії о.Роман Тимчишин, йому відомо про існування в Україні принаймні ще двох храмів такого стилю – у Чернігові та Києві на Аскольдовій могилі.

У Вибранівці церква-ротонда постала в 1810 році. Храм збудований за сприяння тодішнього патрона села Юрія Лося. Він одночасно опікувався церквою у с. Борусів, в якій до цього часу перебуває чудотворна ікона Богородиці.

Довідка ЗІКу.

З історії відомо про існування ротонд у Херсонесі (близько 600 року), Вишгороді (1115), Галичі (XII-XIII ст), Володимир-Волинському (Васильківська церква) й Горянах (XII-XIII ст). Будувалися в Україні ротонди й пізніше. Зокрема в Лаврові (XV ст), Кам'янці (1575р), Мукачеві (1661р).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:44 :36