Новини » Суспільство

Пам’ятник Міцкевичу у Львові перевірять рентгеном

Незабаром пам’ятник Міцкевичу у Львові підсвічуватимуть ще чотири ліхтарі, які виготовила фірма СП «Світлоінвест» у Польщі на взірець тим, яким уже понад 100 років. Ліхтарі стоятимуть на висоті понад 5 м. А також пам’ятник просвітять рентгеном. Про це Західну інформаційну корпорацію повідомила Марія Пендерецька.

Як повідомив Ярослав Панас, який є куратором між українською і польською стороною з реставрації пам’ятника А.Міцкевичу, стелу пам’ятника просвітять рентгеном. Польський професор Янош Смаз, якого вважають одним із п’яти найкращих фахівців-реставраторів у Європі, оглянувши тріснуту в кількох місцях стелу, вважає, що причиною є або надмірна вібрація через великий потік транспорту біля пам’ятника, або ржавіння і розбухання металевого стержня в середині стели.

Як повідомлялось раніше, пам’ятник реставрується під патронатом депутата Європарламенту, члена комісії ЄС – Україна пані Гражини Сташевської. Коштом польських жертводавців.

З ініціативи депутата Європарламенту п.Гражини Сташевської, як повідомив Ярослав Панас, поляки також підсвітять пам’ятник Тарасові Шевченку у Варшаві.Loading...