вівторок, 14 лютого, 2006, 14:25 Регіони
У Луцьку відбудеться перший в Україні форум незрячої молоді

В березні у Луцьку відбудеться І Всеукраїнський форум молоді з вадами зору. Його метою є визначення пріоритетів державної політики щодо ставлення до людей з особливими потребами, а також задля створення концепції реформування молодіжної політики організацією інвалідів зору. Вироблені документи форуму мають бути рекомендаціями політичним силам, які сформують новий уряд, аби інтереси інвалідів зору були надалі враховані. Про це Західну інформаційну корпорацію повідомили 14 лютого у Луцькому прес-клубі реформ.

Напередодні форуму у Луцьку відбулася презентація проекту міської громадської організації «Паросток» «Створення сприятливого соціального та громадського середовища для молоді з вадами зору», що виконується «Мережею громадянської дії в Україні» (UCAN) у партнерстві з Інститутом сталих спільнот (Вермонт, США), за підтримки Національної асамблеї інвалідів України.

Як повідомив голова організації та керівник проекту Богдан Мойса, на початку минулого року держава запропонувала організаціям інвалідів підготувати рекомендації для покращення життєдіяльності людей з особливими потребами. Ці рекомендації були формалізовані в Указі Президента України № 900 від 1.06.2005 року «Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями». У цьому документі йдеться про забезпечення протягом червня-липня 2005 року створення сприятливих умов для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до інформаційного простору. Зокрема, шляхом адаптації інформаційно-комунікаційних систем до потреб людей з вадами зору та слуху, а також збільшення кількості інформаційних та культурно-освітніх телепрограм з сурдоперекладом та титруванням. Але в Указі фактично не згадано потреб інвалідів зору. За словами Богдана Мойси, Українське товариство сліпих виявило пасивність у лобіюванні проблем громадян із вадами зору.

Інше питання, яке турбує незрячу молодь Волині, – це відсутність якісної освіти і пристойного працевлаштування. Богдан Мойса зазначив: «Влада й досі не визначилася з альтернативою середньої освіти. У школах досить повільно створюються умови для незрячих, у спецшколах – низький рівень освіти».

Ще й до сьогодні на Волині немає спеціалізованої школи для незрячих. Кошти, виділені бюджетом на 2005 рік, зникли в невідомому напрямку, хоча «Паросток» зібрав величезну кількість підписів на підтвердження необхідності такої школи. Пільги, що існують при вступі до вищих навчальних закладів, на думку Богдана Мойси, потрібно відмінити, оскільки вони створюють прецедент упередженого ставлення до незрячої молоді однокурсників та викладачів.

Подібні проблеми існують і з працевлаштуванням незрячих. З одного боку, керівники підприємств не бажають брати на роботу інвалідів і їм дешевше сплатити штраф, з іншого, – робочі місця для потреб інвалідів абсолютно не адаптовані.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:48:00