Новини » Регіони 12 грудня, 2005, 15:14
У Чернівцях з’явилася вулиця імені бургомістра Едуарда Райса

За клопотанням єврейського благодійного фонду «Мір’ям» у Чернівцях провулок Український перейменовано на вулицю імені одного з чернівецьких бургомістрів, талановитого адвоката, відомого діяча єврейської громади Буковини Едуарда Райса, – повідомив 12 грудня прес-центр Чернівецької міської ради

Рішення про присвоєння імені доктора Райса одній з чернівецьких вулиць приймалося громадською радою Чернівців ще у квітні 1907.

Відомий чернівецький адвокат доктор Райс обирався до громадської ради Чернівців з 1884 до 1897 року. У 1894 році Едуард Райс від громадської ради був обраний першим віце-бургомістром Чернівців. На цій посаді він працював безперервно сім виборних строків. Едуард Райс опікувався проблемами розбудови інфраструктури Чернівців, був у складі депутатів громадської ради, яка мала аудієнцію у цісаря Франца Йосифа з питань розвитку міста.

У 1905 та 1907 роках доктора Райса одностайно обирали на посаду бургомістра Чернівців. Після несподіваної смерті Едуарда Райса 27 квітня 1907 року громадська рада Чернівців прийняла рішення внести ім’я доктора Райса в золоту книгу крайової столиці, перейменувати вулицю Шлангенгассе у вулицю доктора Райса, а портрет доктора Райса повісити в кімнаті бургомістра.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 03:24 :36