Новини » Львів 8 листопада, 2005, 9:47
У Рудки повернулася Чудотворна ікона Рудківської Богоматері

6 листопада в Рудках Самбірського району відбулися урочистості у парафіяльному костелі Успіння Пресвятої Діви Марії з нагоди 10-ліття повернення туди чудотворного образу Матері Божої Рудківської. Про це Західну інформаційну корпорацію повідомив львівський кореспондент радіо «Ватикан» і Католицького Інформаційного Агентства Костянтин Чавага.

У рудківському костелі Подячну Службу Божу з нагоди 10-ліття повернення чудотворної ікони Матері Божої Рудківської відправив єпископ-помічник Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви в України владика Мар’ян Бучек.

Довідка ЗІКу.

Чудотворна ікона, відома як Матір Божа Рудківська, походить з другої половини XVII століття. До костелу в Рудках цей образ потрапив із православної церкви на Поділлі, де він чудом зберігся після того, як татарські наїздники спалили храм. На новому місці ікона стала об’єктом особливого культу. Перед цим образом Матері Божої молилися вельможі, королі та прості люди різних національностей і обрядів. У 1912 році ікону Рудківської Богоматері коронував перемишльський римо-католицький єпископ Йосип Севастян Пельчар, котрий проголошений святим Католицької Церкви.

Після ІІ Світової війни переважна більшість рудківських латиннків виїхала до Польщі, забравши зі собою і чудотворний образ. Реліквія потрапила до Духовної семінарії в Перемишлі, де знаходилася до 1968 року. Тодішній перемишльський єпископ Ігнатій Токарчук передав образ до парафіяльного храму в мальовничому підкарпатському селі Ясені, й відтоді ікону стали величати як Царицю Бескидів. Невеличка тамтешня святиня була піднесена до гідності санктуарію і стала новим місцем паломництва. На жаль, в 1992 році невідомі зловмисники викрали чудотворний образ з прикрасами і його подальша доля невідома. У 1995 році написано новий образ Матері Божої Рудківської – Цариці Бескидів, який посвятив перемишльський римо-католицький архієпископ Юзеф Міхалік. Невдовзі після поверненням римо-католицькій громаді містечка Рудок їхнього парафіяльного костелу 11 листопада 1995 року туди повернулася копія ікони Матері Божої Рудківської. 2 липня 1996 року її оздобив папськими коронами Митрополит Львівський кардинал Мар’ян Яворський. У Рудках знову відновився культ славного образу й відродилася традиція паломництва до храму вірних як латинського, так і візантійського обрядів. Два роки тому Його Еміненція Мар’ян Яворський підніс святиню, де знаходиться цей чудотворний образ до гідності санктуарію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 07:44 :39