Новини » Суспільство 7 жовтня, 2005, 17:50
У галереї «Гердан» відкрилася виставка Івана Завадовського

Сьогодні, 7 жовтня, у галереї «Гердан» відкрили виставку Івана Завадовського. Художника, творчість якого після смерті надовго забули, вирішив заново відкрити для поціновувачів мистецтва директор «Гердану» Юрій Бойко.

«Кілька років тому я взяв п’ятнадцять картин Завадовського і влаштував виставку-продаж, — розповідав він. – Тоді він навіть для більшості колекціонерів був невідомою постаттю. За виручені кошти — 2,5 тисячі доларів, ми зробили якісний каталог, який з’явився нещодавно. А зараз ціни на роботи Завадовського виросли в 3-4 рази. Це непересічний художник, класичний представник школи львівського малярства 60-70 років».

На виставці представлено творчість Івана Завадовського різних років. Загалом, близько тридцяти п’яти робіт. Художник залишив по собі великий творчий спадок. Однак найбільшою у нього, за словами Юрія Бойка, є так звана «кухня». Кількість рисунків олівцем, тушшю, вугіллям та графіки Завадовського перевищує тисячу екземплярів. На виставці їх немає, оскільки Ю. Бойко вважає цю частину творчості митця надто інтимною.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 01:49 :45