Новини » Регіони 29 червня, 2005, 15:52
Тернопільський губернатор мав зустріч з однокласником Папи Римського Бенедикта XVI

Урочисто відзначити 90-річчя бою українських Січових стрільців під селом Конюхи Козівського району запропонував голові Тернопільської облдержадміністрації Іванові Стойку греко-католицький священик із Франції отець Павло Когут. 29 червня у Тернопільській ОДА відбулася зустріч керівника Тернопільщини із отцем-подвижником із Франції, вихідцем з Тернопільщини отцем Павлом Когутом, – повідомив Західну інформаційну корпорацію прес-секретар голови Тернопільської ОДА Юрій Заруцький.

Ініціатива відзначення 90-річчя бою під Конюхами, який відбувся у 1917 році, дістала підтримку Івана Стойка. Він дав доручення відповідним службам вивчити цю пропозицію та запропонувати перелік ювілейних заходів.

Розмова точилася також навколо стану справ у католицькій церкві сьогодні. Отець Павло із Франції, окрім його подвижницької праці на громадській та духовній ниві, відомий ще й тим, що сидів за однією партою та мешкав в одній кімнаті з майбутнім Папою Римським Бенедиктом XVI. Як розповів о. Павло Когут, він знає Йозефа Ратцінґера, як добру та мудру людину, яка також цікавиться і українськими справами, і багато знає, в тому числі й з розповідей отця Когута, про Україну.

Довідка ЗІКу.

Отець Павло Когут родом із села Конюхи Козівського району на Тернопільщині. До Франції потрапив під час Другої світової війни. Багато років після того, як він залишив рідне село, його мати дістала першу вісточку про те, що син живий і є душпастирем у французькій провінції Лотарингія. Наполеглива жертовна праця отця Павла та його однодумців перетворили понищений будинок у французькому містечку Маквілер на квітучу українську оселю. У цій триповерховій будівлі з каплицею впродовж майже чотирьох десятиріч побували численні українські родини, діти, громадські діячі, артисти, письменники, художники, священики та єпископи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 21:30 :30