Новини » Регіони 10 червня, 2005, 10:22
На 1 830 га колишнього Бориславського заповідника по-варварськи винищено буки та явори

Під час прес-туру «Преса та громадськість на захист об’єктів природно-заповідного фонду Львівщини» його учасники (40 екологів, науковців та журналістів) виявили варварські вирубки лісу на території, яка до рішення облради належала до Бориславського заказника, – повідомили Західну інформаційну корпорацію в журналістській громадській організації «Інформаційний фонд WETI».

«Те, що на власні очі побачили учасники прес-туру в Бориславському заказнику, справді вражало: винищені дерева, пеньки бука та явора, що є найдорожчою деревиною, аж ніяк не свідчили про «необхідну» санітарну вирубку. Колись це місце входило до Бориславського заказника і перебувало під охороною держави. Та шість років тому території загальною площею 1 830 га вивели зі складу природно-заповідного фонду Львівщини. Про це потурбувались у НГДУ «Бориславнафтогаз». Після єдиного листа, якого надіслали з «Бориславнафтогаз» до «Львівлісу», Держуправління екоресурсів та ще до низки обласних установ площу Бориславського заказника зменшили – аж на 1 830 гектарів.

Зокрема, в листі «Бориславнафтогазу» йшлося про виведення за територію ландшафтного заказника місцевого значення. «Побачили, що цей лист не містить ані жодних пояснень, ані даних про розміщення пропонованої до вилучення території. Замість цього, в листі просто переписані завдання нафтогазовидобувного управління, що ніяк не може бути підставою для скасування заповідного статусу чи зменшення площі заповідного об’єкту. Наслідками такого «господарювання» на колись цінних територіях науковці були обурені. Присутній на прес-турі прокурор міжобласної природоохоронної прокуратури Львівської області пообіцяв перевірити документи, які йому надали юристи та громадська організація WETI, яка ініціювала прес-тур», – зазначено у повідомленні.

Довідка ЗІКу.

Бориславський заказник створювали ще наприкінці 80-х років минулого століття – з метою збереження, відновлення та відтворення цінних букових і ялицевих лісів, які мають велике наукове і природоохоронне значення, зокрема для підтримки загально-екологічного балансу.

Рішенням Львівської облради №223 від 8 грудня 1999 р. «Про впорядкування природно-заповідного фонду Львівської області» в частині вилучення і складу природно-заповідного фонду об’єктів або окремих ділянок (пункти 3-4) було скасовано заповідний статус близько 20 об’єктам природо-заповідного фонду. На думку екологічного юриста Дмитра Скрильнікова, більшість об’єктів було виключено з природно-заповідного фонду незаконно та без достатніх на це наукових обґрунтувань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:30 :01