Новини » Регіони 5 червня, 2005, 12:29
Володимир Ортинський: В інституті немає конфлікту, є амбіції однієї людини

У Львівському юридичному інституті МВС України виникла дивна ситуація. Один з проректорів написав на ім’я міністра внутрішніх справ Юрія Луценка лист, у якому поставив під сумнів наукові, професійні та моральні якості ректора цього навчального закладу Володимира Ортинського.

Дивує у цій ситуації два моменти: перше, лист з’явився якраз напередодні виборів ректора цього ВНЗ, і друге, у листі, як повідомляють конфіденційні джерела, підписант практично пропонує міністру свою кандидатуру на посаду ректора. Принаймні, перелік власних заслуг до листа додається.

Свою оцінку цим подіям в ексклюзивному інтерв’ю для Західної інформаційної корпорації дає ректор Львівського юридичного інституту МВС України генерал-майор міліції Володимир Ортинський.

– Володимире Львовичу, в п’ятницю у Львові з’явилася інформація, що у Львівському юридичному інституті має місце певний конфлікт, пов’язаний з листом-скаргою проректора цього навчального закладу до міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. У цьому листі Вас нібито у чомусь звинувачують. Чи можете Ви підтвердити факт такого листа і прокоментувати його зміст?

– Такий факт має місце. Але я б не сказав, що це є конфлікт, це амбіції однієї особи. Амбіції, які виникли після того, як стала відомою інформація, що міністр прийняв рішення про вибори ректорів усіх відомчих навчальних закладів. Цією людиною є проректор з наукової роботи Євтушок Віктор Петрович. Він раптом вирішив дати сам собі оцінку, висунутись на посаду ректора. Але при цьому, аби усунути в цій конкурентній боротьбі суперника, вирішив облити мене брудом, звести на мене наклеп. Факти, які він виклав у листі, абсолютно не мають місця.

В п’ятницю ж відбулися збори трудового колективу, які заслухали цей лист, і дали йому принципову оцінку. Одноголосно це його звернення було піддано гострій критиці. Також було прийнято звернення до міністра з проханням звільнити з посади проректора з наукової роботи Євтушка Віктора Петровича, за яке також колектив проголосував одноголосно. Це і є його оцінка. Чому він вирішив це зробити сьогодні? Бо саме зараз вирішується питання щодо обрання на посаду ректора.

Щодо фактів, які наводяться у листі. Вони викликають в мене обурення, але почну з 2002 року. Тоді мене звільнили з посади начальника управління МВС України у Львівській області. Він твердить, що звільнили мене за розвал роботи, зловживання службовим становищем. Правда ж в іншому, і я про це говорю вперше.

В цей час мною були підписані документи на відкриття кримінальної справи за фактами незаконного відшкодування ПДВ на десятки мільйонів гривень. Але у цій справі проходили львівські та київські високопосадовці, які й прийняли рішення щодо мого усунення. Мені поставили ультиматум: я негайно повинен звільнити цей пост. Це рішення було прийнято таким чином, що мене перевели на вакантну на цей час посаду ректора тепер Львівського юридичного інституту. Тим паче, що у мене є три вищі освіти: педагогічна, економічна, а також я закінчив Академію МВС.

До речі, в Академію я прийшов, будучи уже кандидатом економічних наук. Я на цьому наголошую, бо пан Євтушок звів на мене наклеп, що я захистив кандидатську, не маючи економічної освіти. Я її вже на той час мав. Тим паче, що моя кандидатська стосується боротьби з тіньовою економікою.

Ще один момент цього листа – це щодо мого перебування в депутатській групі Львівської обласної ради «Соціальна справедливість». Тут вже мова йде про політику. Я сьогодні заявляю, що в цю групу мене змусив вступити колишній міністр МВС Смирнов Юрій Федорович, який мені декілька разів дзвонив і прямим текстом пояснив, що коли я не буду в цій групі, то мене просто звільнять з органів внутрішніх справ. Про це я також публічно говорю вперше.

І наступне. Мене також звинувачують, що я активно агітував за Януковича. Це брехня і неправда. За час моєї роботи в інституті існують нормальні демократичні процеси. Під час «помаранчевої революції» я займав таку позицію, яка нікого ні до чого не змушувала. Про це можуть сказати люди, вони про це говорили під час зборів трудового колективу. Наші студенти разом з викладачами у цей час були на Майдані і ніхто з керівництва не перешкоджав їм там бути.

- Але ж під час подій «помаранчевої революції» львівські ЗМІ звинувачували саме проректора Євтушка, що він тиснув на студентів та агітував їх за Януковича?

– Дійсно, того часу було розпорядження від Міністерства провести серед студентів роз’яснювальну роботу щодо виборчого законодавства. Я дав розпорядження проректорам роз’яснити Закон про вибори і більше нічого, не агітувати ні за кого. І, дійсно, тут пан Євтушок виявив своєрідну прудкість, величезну активність і почав агітувати за Януковича. Такий факт дійсно мав місце і про це писала львівська газета «Поступ». Але так вчинив тільки він. Інші проректори цього не робили. А тепер усе навпаки. Мабуть, ще тоді він мав якісь кар’єристські мотиви і робив такі справи.

- Яким сьогодні є Львівський юридичний інститут і що потрібно для його подальшого розвитку?

– До речі, у цьому ж листі мене звинувачує пан Євтушок, що я прийняв на роботу людей із сумнівним минулим, людей скомпрометованих. На сьогодні серед тих, хто за мене прийшов в інститут, це, скажімо, професор, доктор юридичних наук Навроцький В’ячеслав Олександрович, дуже порядна людина, про неї вся Україна знає, це професор, доктор наук Грищук Віктор Климович, це доктор наук Рябошапка Леонід Іванович. Серед тих науковців, яких прийнято в інститут, немає жодного чоловіка, який би мав сумнівне минуле. Це відомі люди і саме завдяки їм сьогодні навчальний заклад розвивається.

Щодо інституту. Він дійсно сьогодні розвивається дуже динамічно. Ми сьогодні перейшли етапи становлення, відкрито магістратуру, ад’юнктуру, нові спеціальності, зокрема, менеджмент організації, відкриватиметься спеціальність з психології. Інститут розвивається як у науковому аспекті, так і в матеріально-технічному забезпеченні. Він розширюється і я мрію, що ми станемо у майбутньому університетом. У нас для цього є усі підстави, зокрема, міцний, згуртований колектив.

Які у Вас відносини з новим міністром Юрієм Луценком?

- Я вам скажу одне: якби не було підтримки нашого міністра, то інститут би так не розвивався.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:44 :46