Новини » Суспільство 30 травня, 2005, 13:04
«Королівський шлях» став «головною культурною дорогою Європи»

30 травня в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося засідання ініціативної групи з відродження Королівського шляху. Ця магістраль у середні віки проходила Францією, Німеччиною, Іспанією, Польщею. Дорога єднала Західну Європу зі Сходом. Рік тому в Німеччині було створено ініціативну групу з відродження цього шляху. Її очолив німецький історик доктор Юрген Фішер, – повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.

Такі ж групи були створені у всіх містах України, де проходив шлях: Львів, Броди, Рівне, Луцьк. Планувалося, передусім, сприяти розвитку підприємницької активності в цих містах, укладанню контактів між діловими людьми тощо. Фінансування проекту мало проходити за принципом 80 на 20. Тобто 80% витрат компенсувалося б за кошт Євросоюзу, а 20% – за рахунок місцевих бюджетів.

Як повідомив Юрген Фішер, оскільки Україна не входить в ЄС, то проблемним питанням буде одержання грошей від Європейського Союзу. Принаймні на це розраховувати зараз не варто. Крім того, в Євросоюзі порекомендували змінити назву проекту. Тепер це буде не «Королівський шлях», а «Головна культурна дорога Європи».

Різниці від останнього для мешканців нема. За словами представників низки міст, які сьогодні взяли участь в засіданні, нині вони зацікавлені в розвитку культурних взаємин тому ладні йти на витрати.

Юрген Фішер повідомив з цього приводу, що з 10 серпня у всіх містах, що розташовані вздовж шляху, проводитимуться тематичні виставки. Перша відбудеться в Рівному.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-19 00:38 :36