понеділок, 28 лютого, 2005, 15:26 Регіони
Відбулася І Всеукраїнська конференція за результатами проекту «Школа як осередок розвитку громади»

24-25 лютого 2005 року відбулася І Всеукраїнська конференція за результатами проекту «Школа як осередок розвитку громади», в якій взяли участь 7 пілотних шкіл України та 38 новозалучених із Львівської, Луганської, Київської областей та міста Донецька, – повідомила Західну інформаційну корпорацію заступник начальника головного управління освіти і науки Львівської ОДА Богдана Біляк.

Перші пілотні загальноосвітні навчальні заклади, серед яких Бродівська гімназія та Борщовицька школа Пустомитівського району, взяли на себе відповідальність здійснити перші активні кроки у реалізації нового досвіду, здобутки яких стануть у нагоді всім школам, що приєдналися до програми. Ці заклади розвивають українську модель громадськоактивних шкіл і, найголовніше, практично доводять, що школа може і має бути відкритим закладом для усіх членів громади.

Діяльність громадськоактивних шкіл передбачає участь громади у процесах управління школою, надання ресурсів для забезпечення потреб спільноти, допомогу та безпосередню участь у визначенні потреб громади. Громадськоактивні школи практично формують державно-громадську модель управління в освіті. Учасники Всеукраїнської конференції, серед яких представники Львівщини, ознайомилися з досвідом роботи громадськоактивної школи с.Борівка Київської області, взяли участь у виставці «Громадськоактивні школи в Україні: досягнення, перспективи розвитку».

Довідка ЗІКу.

У Львівській області Проект діє на основі угоди між Всеукраїнським фондом «Крок за кроком» та головним управлінням освіти і науки ОДА, що дає можливість поширити досвід громадськоактивних шкіл на інші загальноосвітні навчальні заклади області. Цей проект допоможе започаткувати програму для здійснення демократичних змін у системі освіти та розвитку громадянського суспільства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-20 10:50:18