Новини » Суспільство 14 січня, 2005, 15:44
В Яворові відзначили 75-річчя від дня народження відомої в Україні і США композитора, музикознавця Богдани Фільц

В Яворові відзначили 75-річчя від дня народження відомої в Україні і США композитора, музикознавця Богдани Фільц. З цієї нагоди відбувся творчий вечір на тему «Яворовий місток до храму», – повідомила Західну інформаційну корпорацію завідувач відділу обслуговування Яворівської центральної районної бібліотеки Лариса Ходєєва.

Організаторами вечора стали працівики Яворівської районної центральної бібліотеки. Участь взяли члени районного осередку «Союзу Українок», бібліотекарі району, старшокласники.

Довідка ЗІКу.

Богдана Фільц народилася 1940 року в родині адвоката в Яворові. Батько Михайло Фільц очолював Українське Педагогічне Товариство, гурток «Рідна школа», був головою товариства «Просвіта», відповідальним редактором Яворівської газети «Українське слово». Разом з дружиною Ярославою заснував у Яворові філію Вищого музичного інституту ім. М.Лисенка. Згодом радянська влада депортувала родину Фільців у Казахстан. До Львова Богдана Фільц повернулася після Другої світової війни. Пройшла прослуховування у професорів С.Людкевича та В.Барвінського. Закінчила історико-теоретичний та композиторський факультети Львівської консерваторії. Викладала теоретичні дисципліни у Львівській спеціалізованій музичній школі, закінчила аспірантуру при НАН України.

Б.Фільц пише музику для дітей, романси, інструментальні та вокальні твори, обробки з народних пісень. Видає музикознавчі праці, зокрема, «Лемківські варіації», «Карпатський етюд», «Яворівські іграшки», збірник музичних творів для дітей «Весняний дзвін». У листопаді 2004 року в Українському інституті Америки (США) відбувся її авторський концерт.

Нині композитор проживає в Києві. Суд віддав родинний будинок мешканцям, яких туди поселили після депортації Фільців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 17:22 :25