Олександр Дубінський: Уряд нас цинічно обманює і нічого не робить для людей

ZIK
ZIK
Народний депутат України Олександр Дубінський ZIK.UA

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія не справляється зі своїми прямими обов’язками й намагається "повісити" провали важливих законопроєктів на спікера парламенту Дмитра Разумкова. Новоспечений глава ОП Андрій Єрмак буде вибудовувати нову модель комунікації, яка на перший час буд прийнятною для суспільства.

Про це та багато іншого розповів народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK.

А давайте я у Вас спитаю, хто він (голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. – Ред.) по житті, як він управляє фракцією і як Ви оцінюєте те, що відбувається?

Дуже проста відповідь: він – "порохобот", який невідомо з яких причин опинився у списку "Слуги народу" і незрозуміло яким чином тепер цією фракцією керує.

Він же сказав чесно, що його привів Богдан.

Отже, тоді йому залишились лічені дні на чолі фракції, якщо так, бо я не чув про приятельські відносини між людьми Богдана та людьми Єрмака, який буде зараз очолювати Офіс, по-перше.
По-друге, що стосується якості управління фракцією. Ви ж знаєте, що голова фракції – це людина, яка забезпечує комунікацію з депутатами і, власне, аналізує готовність чи неготовність фракції голосувати.

А Ви вважаєте, що Давид її не забезпечує?

Я вам наведу приклад. Законопроєкт про гральний бізнес. Законопроєкт, який президент ставив одним із наріжних каменів своєї програми і за допомогою якого хотів продемонструвати, власне, легалізацію тих ринків, які протягом десятиліть приносили корупційні доходи правоохоронцям, бандитам та чиновникам. Закон про гральний бізнес написаний, узгоджений, усі поставили свої підписи. Там було 5 версій цього законопроєкту. Автори, депутати "Слуги народу", підписали, усі разом домовились про те, що є спільна депутатська версія… І не збирають 45 голосів фракції "Слуга народу", тобто 45 "слуг народу" не голосують за президентський пріоритетний законопроєкт.

Я при цьому перебуваю у залі, дивлюсь на цю історію, а ніхто і не цікавиться, чи є у нас сьогодні голоси за цей законопроєкт, чи є достатня кількість депутатів у залі, чи готові вони, умовно, прийти з їдальні чи з туалету, чи повернутися, прибігти до свого робочого місця. Усім байдуже. Це якість управління фракцією.

При цьому, що мене найбільше забавляє у тому, що відбувається, що вину за те, що відбувається, намагаються системно перекласти на спікера Дмитра Разумкова, звинувачуючи його у тому – так кулуарно, просуваючи таку інформацію, – про те, що це саме він винен у тому, що фракція не голосує за ті чи інші законопроєкти, за те, що фракція дотримується регламенту, за те, що закон про землю буде розглядатися парламентом не два дні, як хотілось би комусь, а місяць.

А хто ці люди, які навіюють президенту та іншим, що в усьому винен пан Разумков?

Дивіться, я ж не занурений у специфіку… Я думаю, що у тому числі і наш голова фракції є одним з тих, хто максимально зацікавлений. Я не присутній під час цих розмов, але я отримую інформацію…

А чому Разумков не подобається? Те, що він не схожий на всіх інших? Він просто чужий у цій "тусовці"?

Я думаю, що він не подобається багатьом своїм розумом та позицією. Тому що він політик. Він розуміє, що, якщо, наприклад, Верховна Рада порушить регламент під час розгляду такого важливого закону, то це дасть підстави для а) його дискредитації, б) скасування через Конституційний суд. Ми хочемо ухвалювати рішення, які будуть правилами для бізнесу і населення, чи ми хочемо ухвалювати рішення, які будуть оскаржені у суді?

І найголовніше. Знову ж таки, я не є присутнім під час цих розмов, але для мене очевидно, як у римському праві – шукай, кому вигідно. Тобто кому вигідно перекласти відповідальність за те, що голова фракції не працює, не збирає голоси? Зрозуміло. На кого перекласти? Та, власне, більше й ні на кого.

Мене ось що здивувало: коли він (голова ОП Андрій Єрмак. – Ред.) говорив свій спіч після призначення на наступний день, він говорив про політику. Він говорив про Донбас, він говорив про інші речі. Він говорив як політик, а не як організатор роботи Офісу. Сьогодні, як Ви вважаєте, це означає, що він буде політиком на цій посаді чи він все ж таки буде комунікатором, яким був Богдан? Бо Богдан не був політиком.

Мені здається, дивіться, політика – це і є комунікація, а комунікація – це і є політика. У цій ситуації, я маю на увазі, в якій перебуває Україна…

Це ж маніпуляція, Сашо. Як це "комунікація – це і є політика"? Що означає ця фраза?

Політика – це власне, домовленості і компроміси, а Єрмаку як людині інтелігентній і достатньо культурній… Якщо порівнювати з попереднім головою Офісу президента, суперкультурному і суперінтелігентному, потрібно вибудовувати нову модель взаємин. Припустимо, ви ходили двором, і на вас увесь час нападав сторожовий пес: "Гав, гав, гав". Ви постійно ходили такий, а тут – змінилася система.

Чим відрізнятиметься від комунікації Богдана?

Я думаю, що буде іншого типу. Тобто це інший тип комунікації. Це комунікація не "йди сюди, я зараз дам тобі у вухо, і тобі буде боляче, і ти будеш просити"…

Крім того, що Андрій Єрмак більш ввічливий, ніж Андрій Богдан, які ще будуть зміни? Він теж збиратиме фракцію? "Пресуватиме" фракцію, що потрібно так, а не так проголосувати? Чи ще якось це буде?

Я не думаю. Я не бачив, я з ним спілкувався багато разів. Я не бачив у нього такого підходу – "давай іди сюди, я тобі дам у вухо боляче". Так не бувало. У будь-якому разі я такого не чув, по-перше.

По-друге, я думаю, що сама система підходу буде змінена через зміну людей. Ви бачили, як була вибудувана вертикаль, як було вибудоване спілкування з фракцією, читали і знаєте, як відбувалося і відбувається. Я думаю, що зараз будуть зміни. Можливо, зміни голови фракції. Можливо, будуть зміни генерального прокурора. Можливо, Артем Ситник, який сидів на посаді, бо така була система управління, піде тепер з цієї посади. Тобто ми побачимо нових людей, нові обличчя. І мені здається, що ці нові обличчя будуть трохи більше комунікативно приємними для всіх, а відповідно, буде якийсь період, коли буде приємно мати справу з Офісом президента.

Дивіться, я один приклад наведу. Говорили про те, що Богдан конфліктував з Кличком, і, скоріш за все, так воно і було і він намагався замінити його на цій посаді. Але на його захист став пан Єрмак, і він, мені здається, був переконливішим для президента, його позиція була переконливіша, тому Кличко залишився на своєму місці. Чи означає це, що тепер Єрмак буде захищати своїх, так, як до цього Богдан захищав своїх?

Я не бачу тут ніякого захисту. Я про політичну логіку. Я проти того, щоб Кличко залишався на посаді мера, бо вважаю, що продовжується черга невдалих мерів для столиці, які є ширмою, прикриттям для її пограбування групами впливу. Черновецький і його "молода команда", Столар і його "молода команда" за Кличка і, взагалі, всі на місцях. Столар був там, Столар зараз. Тобто це просто ширма.

Тому я був на боці Андрія Богдана, коли йшла мова про те, що давайте замінимо голову міської адміністрації, проведемо дочасні вибори і поміняємо мера Києва, тому що це буде місту на користь. Я як киянин двома руками за ці зміни.

Логіку збереження Кличка можу пояснити тільки тим, що у нього є достатньо високий рейтинг. Політично це, можливо, виправдане рішення, бо мер з 30-відсотковим рейтингом, який, наприклад, буде дрейфувати у сторону БЮТ чи у сторону "Опозиційної платформи – За життя", ну, якось не дуже зручно, якщо цей мер сидить буквально за 500 метрів від Офісу президента.

Ще одна теза президента, яку було б непогано, щоб обговорили, це теза про очищення партії. Я так розумію, що, знаєте, механізм очищення може бути на виборах, на дострокових, але дострокових виборів не буде, сказав президент. Як буде проходити очищення фракції? І партії? Як проходило з Поляковим і зі Скороход чи якось по-іншому?

Для мене загадка насправді, за що із фракції виключили Полякова і Скороход, бо…

Навіть пан Корнієнко (голова партії "Слуга народу". – Ред.) не зміг мені пояснити цього.

От на фоні "Продай собаку – заплати за комуналку" Скороход і Поляков виглядають суперпристойними людьми. Я особисто думаю про те, що час їх у фракцію повернути, бо вони реально пристойні люди. По-перше, це був би прецедент, по-друге, це був би сигнал.

Мені здається, що із фракції треба позбуватися людей, які кнопкодавлять, які попадаються на відкритих корупційних скандалах, які ходять, по суті справи, і займаються "решаловом", лобізмом. Ось цих людей потрібно позбуватися. І з цим, напевно, якщо це не є предметом суспільної пильної уваги, якось можна "розрулювати" всередині, якщо голоси цих депутатів хочеться зберегти. Але точно не можна миритися із людьми, які не дотягують явно інтелектуально до рівня народного депутата і до рівня людини, яка визначає правила життя для всієї країни.

Скільки, за Вашими підрахунками, грубо, таких людей у фракції?

Я не буду давати таких оцінок. Я можу сказати, що ми знаємо, про кого ми говоримо, і ви знаєте, і я прекрасно розумію, про кого я говорю. Я просто кажу, що якщо поставлене завдання очищення, то, коли ти приходиш у якийсь колектив, на якийсь завод, чи телекомпанію, ти стараєшся оцінити співробітників за рівнем якості виконаної ними роботи, компетентністю, потенціалом розвитку. Якщо ти бачиш, що ці люди не зовсім вписуються, то, напевно, почати очищення потрібно з них, тому що якість ухвалених законів нами як партією, фракцією "Слуга народу" бажає бути кращою. Ви можете спитати в своєї аудиторії, а я постійно ставлю це запитання у своєму телеграм-каналі: а що ми корисного для вас, друзі, ухвалили? Поки що відповіді на це питання я не отримав.

Верховна Рада призначила прем’єр-міністра, і вчора (12 лютого. – Ред.) під час брифінгу він розказував, як поважає Володимира Зеленського і так далі. Але ось що уряд за 5 місяців існування зробив для всіх цих людей, які сидять у залі, які зараз нас дивляться?

Знаєте, по-перше, нічого, і ми з вами це прекрасно розуміємо, кожного дня заходячи у магазин, відкриваючи холодильник чи отримуючи платіжку. Понад те, нас системно обманюють, цинічно обманюють. У листопаді нам розповідали, що у грудні ми заплатимо менше за комунальні послуги. У грудні ми заплатили більше. Потім та ж історія була у січні, та ж історія зараз на лютий. Із лютим я хоча б можу зрозуміти логіку – у лютому менше днів, аніж у січні, і з огляду на це платіжка може бути меншою, суто математично. Та і то навряд чи. Знову ж поговоримо: теплоносії підіймаються у ціні, опалення зростає. Куб гарячої води зростає, куб холодної води зростає. Газ при цьому, "Нафтогаз"… Було 4,15, стало 4,65 чи, точніше, 4,25 – стало 4,65, ціна куба газу для населення. Як вони збираються знизити ціни? За рахунок чого? Черговий фейк, черговий обман, чергова маніпуляція.

Знаєте, мені іноді здається, що ці люди – їм сказав хтось, що новина "живе" три дні, тому можна нині ляпнути, а через три дні забудуть. От якби так було, напевно, до цього часу ми з вами жили б, якби не за Кучми, то точно за Януковича і за Порошенка. Але так не буває, на жаль, особливо, коли справа стосується кожної людини і її гаманця.

Ще одна проблема, яка стосується кожного. У Китаї, як ми знаємо, за 10 днів спорудили лікарні для хворих на коронавірус. Поки що ця проблема нас не стосується – немає тих, хто захворів…

Ось просто зараз (13 лютого. – Ред.) у Кабінеті міністрів, от просто зараз у КМУ у Скалецької відбувається нарада, на якій ухвалюють рішення. От зараз приземлиться борт, о 20-й чи 21-й, який привезе українців з китайського міста Ухань. І ці люди, напевно, абсолютно здорові, напевно ж, але їх збираються відправити на карантин на два тижні у санаторій "Пролісок", який знаходиться на території району, де я обирався, – Обухівського району.

Я коли це прочитав сьогодні вдень, я подумав, що це фейк, "вкид". Потім я передзвонив одному товаришу, іншому товаришу, у міністерство передзвонив – це правда.

А що з цим робити, скажіть, будь ласка?

Давайте спочатку розберемося. Я кажу: а чому Обухівський район і санаторій "Пролісок"? Чому ось так? У нас що, інфекційних лікарень немає? Нема. Немає ліжкомісць для того, щоб борт із 280 пасажирами розмістити в інфекційних лікарнях.

Що таке "коронавірус"? Це, по суті, грип, так? По суті. Респіраторна вірусна інфекція, яка передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом або через брудні руки. В інфекційне відділення, але ж ні! Їм виміряють температуру в аеропорту, температури немає – два тижні карантину у санаторії "Пролісок".

Чий санаторій "Пролісок" знаєте? Приватний. Система медичною реформою доведена до того, що навіть зараз 280 осіб не можна розмістити у карантин.

Олександре, чесно кажучи, я шокована…

Це навіть не шок, це страшно. Тому що якщо приватний санаторій для цього…

Отут минулого тижня, по-моєму, стояв депутат від "Слуги народу" пан Радуцький, якого називають тіньовим міністром охорони здоров'я України. Кажуть, що він там все знає і на все впливає і так далі. І він заявив, що у нас готові 5 тисяч ліжок інфекційних, отже, боксів, тому що інфекційне ліжко – це бокс, що має мати певні умови. І що ми готові до будь-якого спалаху епідемій. Це перше питання. І друге питання, можливо, Вам потрібно просто заяву написати, тому що це було тут, у студії, в прямому ефірі.

І друге – чому Росія закрила для себе літаки із Уханя, багато країн європейських закрили всі китайські переміщення. Китай сам закрив. А чому ми тут, у Києві, приймаємо літак із Уханя? У нас що, ми так готові? Наша охорона здоров’я готова до цього? Чесно кажучи, у мене шок…

Тут одна проста історія. Проста, з одного боку, цинічна, але доволі примітивна.

Перепрошую, у нас тестів немає і у нас ліків немає.

Людям, які прийшли у Кабінет міністрів, на нас із вами нас…ти, у принципі. І скільки людей зараз перебуває в Ухані, українців, вони не можуть повернутися додому.

Олександре, нам на них теж, я перепрошую, але будуть помирати наші діти, розумієте?

І найстрашніше у тому, що вони не просто не готові. От це реальна офіційна інформація, я готовий підписатися під кожним словом. У Кабміні відбувається нарада, щоб відправити людей з аеропорту "Бориспіль" у приватний санаторій в Обухівському районі і потримати їх там два тижні. Як ви можете тримати мене, усупереч моїй волі, у приватному санаторії? Це не лікарня, це не режимний об'єкт. Там немає системи санпрофілактики. Ні чорта. Але при цьому вони спокійно сидять і приймають це рішення, бо їм нікуди їх відправити.

Нічого ближчого і місткішого на території Київської області, щоб не везти людей далеко, немає. Це 5 тисяч ліжок? Це просто знищена медицина. Знищена система охорони здоров’я.

У мене був в ефірі Борис Тодуров, який сказав, що для того, щоб врятувати людину, яка захворіла на коронавірус, потрібні спеціальні апарати для легень. У нього їх є чотири. Ну і, можливо, у когось іншого є два-три. Більше ні в кого. Як ми будемо рятувати людей, якщо почнеться епідемія? Вони до себе додому, пан Радуцький нехай завозить цей літак, а не у санаторій "Пролісок". Ось із цього почнемо.

Ми повинні визнати собі, що якщо в Україну прийде хоч один випадок цього захворювання, то ми будемо хворіти всі. У нас тут буде епідемія іспанського грипу з тисячами жертв, бо ні допомогти, ні захиститися, ні вилікувати тут ніхто не зможе.
І найстрашніше у тому, що якщо ви, наприклад, – і вам це підтвердить будь-яка людина, яка йшла у свою районну поліклініку з високою температурою, – ти повинен записатися до сімейного лікаря за електронною чергою через два тижні. А якщо у тебе 38 температура і ти йдеш ніжками, то ти приходиш, сідаєш у загальну чергу і чекаєш дві години. Усіх заразив навколо, потім тебе прийняв лікар і виписав тобі рецепт.

Ця система, яка зараз вибудувана, призведе до максимізації цієї епідемії. Вона буде просто як повітря поширюватися.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...