4 квітня, 16:00
Чат-конференція: Святослав Вакарчук, Денис Глінін

Чат-конференція з фронтменом “Океану Ельзи” Святославом Вакарчуком та ударником гурту Денисом Глініним

Відповіді на запитання
 • KVN
  Ну що, Славко? Як у такій ситуації "своє робити" і "далі йти"? Адже на сьогоднішньому українському політичному просторі просто не залишилось людей, яким можна довірити владу. Єдиним виходом залишається голосувати у рядку "проти всіх"?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Славко: Я впевнений, що такі люди з’являться. На цих виборах… Нові…
 • Харчук Олександр Миколайович
  Панове, чи вірите ви у Бога, яке ваше ставлення до релігії, і чи займаєтеся ви меценатством? Дякую!
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Денис: Так. На всі питання відповідь – так! Релігія – це річ, яка, напевно, дає основу для людини як такої, для розвитку особистості і найголовніше, певно, якщо можна сказати – розвитку душі людини. Святослав: Я вірю в Бога, безумовно. До релігії ставлюся достатньо, я би сказав, по-своєму. Я вважаю, що Бог є у кожного всередині, а релігія… Важлива віра, як така. А релігія – це…, як би там не хотіли люди, але це все ж таки форма. І форма завжди потрібна, бо не може бути змісту без форми, але форма є вторинною від змісту. Якщо є віра, якщо є Бог у душі, безумовно, у тебе виникне бажання мати якесь відношення до релігії. Але обряди як такі, вони несуть швидше, знаєте… таку форму впорядкування всього того, що ти зв’язуєш з вірою. Є певні правила, які допомагають людям визначитися. Я би так сказав… Є багато дуже духовних віруючих людей, які не є при тому дуже релігійними. Про меценатство ми не хотіли би говорити, скажу чесно. Ми займаємося цим як група і я часом займаюся цим окремо, але… Відповідь просто – займаюся. А рекламувати себе… Якось я не розумію, як це можна робити. Меценатство на те і є меценатство, щоб про це не говорити!
 • Карл Карлович Каркалович
  Святославе, як Ви ставитесь: а) до громадських шлюбів б) до субкультур і в) до молодіжної міграції?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  До громадянських шлюбів ставлюся нормально. Абсолютно щиро! Вважаю, що важливі почуття… Знову ж таки – важливий зміст, а не форма. Субкультура… Якщо під цим словом вважається певний специфічний прошарок культури, який любить певна частина населення, який не заважає іншим жити, то – нормально. Ну, наприклад, субкультура у музиці. Люди, які слухають хіп-хоп, є рок-культура, є тяжкого року культура, є культура хіпі… Зараз з’являються нові форми – культура інтернет-хакерів якихось… Хакерів у розумінні програмістів… Тобто, є різні. Політики – це теж субкультура. Але є там такі речі, скажімо, нацисти, або фашисти, розумієте? Люди, які мають такий яскраво виражений ксенофобський відтінок, то ясно, що я проти.
 • Навалова Майя Олексіївна
  Славік, чи спілкуєтесь ви із колишніми учасниками гурту? Як ставитесь до самостійної творчості кожного із них? Чи можлива в майбутньому між вами співпраця у спільних проектах?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Я думаю, що кожен вибирає свою дорогу, свій шлях і я поважаю вибір хлопців. Вважаю, що кожен з них достатньо успішно себе реалізовує у тій чи іншій мірі… Що стосується спільних проектів, то я не виключаю, що може бути навіть у рамках «Океану Ельзи». Уточнюю: не йде мова про повернення до складу, йде мова про спільні проекти.
 • Карл Карлович Каркалович
  Питання до обох: Як, на Вашу думку, в нашій країні ведеться творчим людям?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Денис: Це таке питання, на яке односкладно не відповісти… Напевно, що та людина, яка задала це питання, думає, що погано. Але справа у тому, що якщо людина творча і вона прагне чогось дуже сильно, то вона того доб’ється. Я так вважаю. Ми колись також починали з нуля, з абсолютного. І своїм прагненням, бажанням добилися того, чого добилися. Єдине, що я би не хотів, щоб низька поп-культура, яка існує на телебаченні і в музиці, в мистецтві і в кіно, пригнічувала культуру, яка, може, менш популярна, але яка має… не те що право на існування, але… яка не може пробитися, бо немає грошей і попиту.. Святослав: Я думаю, що… скористаюся словами класиків наших північних сусідів: більше людей ставить собі запитання «кто виноват?», але мало хто доходить до питання «что делать?» Тому думаю, що мало сказати – у нас погані умови для культури. Важливо сказати, що треба зробити. Оце основне питання – як сьогодні діяти нам всім, щоб змінити ситуацію. А те що вона є, я би навіть сказав слово «жалюгідна» – це очевидно, думаю, всім. Тут мова про комплекс: про чиновників, які займаються культурою, і які від неї далекі, про мас-медіа, які, як сказав Денис, ідуть на поводу в попиту і видає пропозицію адекватну, скажемо, найнижчим бажанням і це стає замкненим колом. Це і, зрештою, бажання самих людей. Не тільки еліта має виховувати тих людей, і телебачення, і радіо, загалом мас-медіа. Це і самі люди повинні прагнути до чогось більшого. Денис: Як Славік сказав, у нас замкнуте коло. У нас люди, навіть якщо хочуть щось почути або побачити, вони не мають можливості це зробити, на жаль. Святослав: Телебачення і радіо повинні виконувати виховну функцію, а не тільки функцію збирання грошей. Навіть якщо це приватні канали. Я вважаю, що десять заповідей ніхто не відміняв, або праведний спосіб життя.
 • Навалова Майя Олексіївна
  З чого розпочалсь твоя політична діяльність? Що саме стало поштовхом?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Я ще не знаю, тому що вона ще не почалася.
 • Богдан Азалов
  Логічне запитання: "Вище неба", "Відчуваю", "Веселі часи", "Все буде добре"... - продовжіть будь ласка ряд
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Святослав: За два тижні продовжите самі, чи за три тижні… Денис: Усі починаються на літеру «в». Там має вже щось бути не на «в»… Святослав: Ні, всі пісні на «в», значить має щось бути на «в».. Денис: Тоді може вже не на «в»? Святослав: На «г»?.. Денис: Нових пісень на «в» немає… Святослав: Щось і не пригадую…
 • Карлі
  Вам вже пропонували виступити на майдані?Що ви б сказали, якби були зараз на сцені? Як часто буваєте у Львові і їздите за кордон на гастролі?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Святослав: Пропонують на Майдані виступати регулярно. Якщо ж ви маєте на увазі виступи на політичних подіях, то вважаю, що ми вже виконали свою місію як музиканти на Майдані. Зараз переймають естафету інші. Що стосується нашої громадської позиції, ми обов’язково її скажемо. Не переживайте. Денис: У Львові ми буваємо частіше, ніж їздимо за кордон… Святослав: Якщо вважати Росію закордоном, то там ми буваємо часто. Росія, країни ближнього зарубіжжя… У дальні країни їздимо рідко, але раз у рік регулярно вибираємося. Денис: Угу
 • Карлі
  Ваші батьки часто обговорюють ваші вчинки, дають поради?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Святослав: Ну… мені, чесно кажучи, невідомо наскільки часто тато з мамою обговорюють мої вчинки. Сподіваюся, що не так часто… Сподіваюся, у них є багато тем для обговорення. Але, мабуть, часом буває… Денис: Напевно, що часом обговорюють… Ну це ж батьки! Вони завжди знайдуть час і привід, щоб дати пораду, щоб сказати, що ти робиш щось не те, або трошки не так… Святослав: Батьківська інтуїція – вона, як правило, якщо чесно говорити, якщо діти з батьками мають контакт, люблять один одного, то батьківська інтуїція, вона, як правило, завжди влучна. Вони можуть чогось не знати, вони можуть чогось не розуміти, але вони завжди відчувають. Денис: У цьому сенсі формула правильна. Єдине, що там даних може не вистачати, які є у нас, але…
 • Богдан Азалов
  Коли у Львові відбудеться наступний ваш концерт?
  Святослав Вакарчук, Денис Глінін
  Денис: 20 травня. Святослав: Я слабо вірю, що може бути ще якийсь концерт, раніше…
Top
2019-01-23 11:26 :24