img
14 грудня, 12:00
Чат-конференція: Ігор Кондро

Чат-конференція з начальником Головного управління ДФС у Львівській області Ігорем Кондро на тему: «Актуальні питання оподаткування в 2016 році. Перспективне законодавство».

Відповіді на запитання
  • Наталія-головний бухгалтер ТОВ 13 грудня 2016, 12:05
    Чи необхідно платнику податку на прибуток сплачувати авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток грошовими коштами, якщо в інтегрованій картці обліковується переплата з цього податку?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:51

    Доброго дня, пані Наталіє!

    Враховуючи те, що перерахування сум авансових внесків у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, здійснюється платниками на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств, то платник податку має право врахувати переплату з цього податку у сплату авансового внеску в межах цієї суми.

     

  • Яна 13 грудня 2016, 12:56
    Чи потрібно суб’єкту господарської діяльності сплачувати акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів у разі заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:53

    Реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – це, зокрема, фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів, зазначених у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу, незалежно від форми розрахунків.

    Датою виникнення податкових зобов’язань щодо реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є дата здійснення розрахункової операції відповідно до Закону про РРО, для безготівкових розрахунків – дата оформлення розрахункового документа на суму проведеної операції, який підтверджує факт продажу, відвантаження, фізичного відпуску товару, а в разі реалізації товарів фізичними особами – підприємцями, які сплачують єдиний податок, – дата надходження оплати за проданий товар.

    Отже, у разі заправки пальним власної техніки через власні паливозаправні колонки, за відсутності розрахункових операцій, без застосування РРО та у разі використання суб’єктом господарської діяльності такого палива винятково для власних потреб такі операції з відпуску пального не є операціями з його реалізації у розумінні абзацу третього пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу. У такому випадку суб’єкт господарської діяльності не сплачує акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів.

    При здійсненні операцій з фізичного відпуску пального одночасно для заправки як власної техніки, так і техніки сторонніх організацій об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу є операції з фізичного відпуску пального для заправки автотранспорту сторонніх організацій.

     

  • Людмила Валеріївна 13 грудня 2016, 14:27
    Коли та за якою формою слід подати звіт неприбутковій організації?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:55

    Дякую за запитання. Відповідно до абз. четвертого п. 46.2 ст. 46 Податкового Кодексу неприбуткові організації, які не порушували вимог Податкового Кодексу та внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій, подають Звіт за базовий податковий (звітний) період – календарний рік протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

    У разі порушення вимог, визначених п. 133.4 ст. 133 Кодексу, неприбуткова організація зобов’язана буде подати Звіт у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду (20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця).

    Щодо форми Звіту, то 02 серпня 2016 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.06.2016 року № 553, яким затверджено нову форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

     

  • Марина 13 грудня 2016, 16:21
    Доброго дня! Якщо платник єдиного податку в 2016 році бажає перейти на загальну систему оподаткування з 1 січня 2017 року? Як правильно здійснити перехід та відзвітувати?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 12:58

    Доброго дня, пані Марино!

    Якщо Ви фізична особа-підприємець - платник єдиного податку, то платники єдиного податку першої-третьої групи відповідно до п.298.2.1 ст.298 Податкового кодексу для відмови від спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) повинні подати до контролюючого органу заяву. Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

    Згідно з чинним законодавством платники єдиного податку першої та другої групи, відповідно до п.296.2 ст.296 Податкового кодексу подають податкову декларацію один раз на рік. Термін подання декларації 60 календарних днів після закінчення звітного року.

    Платники єдиного податку третьої групи, відповідно до п.296.3 ст.296 Податкового кодексу подають податкову декларацію, у строки, передбачені для квартального звітного періоду (протягом 40 днів по закінченню звітного кварталу).

     

  • Ірина 13 грудня 2016, 17:28
    Наше підприємство в 2016 році було платником єдиного податку, а з 1 січня 2017 року бажає перейти на загальну систему оподаткування. Як правильно здійснити перехід та відзвітувати?
    Ігор Кондро 14 грудня 2016, 13:00

    Статтею 298 Податкового кодексу України передбачений порядок обрання та переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування.

    Відповідно до п. 2.1 статті 298 Податкового кодексу України для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву.

    Формою заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 №1675 «Про затвердження порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування», передбачено і відмову від спрощеної системи оподаткування із зазначенням причин відмови від неї.

    Згідно з п. 294.1 ст. 294 Податкового кодексу України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку третьої групи є календарний квартал. Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду.

    Підприємством подається заява про відмову від спрощеної системи оподаткування в податковий орган за місцем реєстрації в термін 21 грудня 2016 року. Подання податкової Декларації платника єдиного податку третьої групи здійснюється впродовж 40 календарних днів після закінчення звітного періоду.

    Відповідно до п.137.4 ст.137 Податкового кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.

    Платники, в яких річний дохід за попередній рік перевищує 20 млн. гривень подають податкову декларацію з податку на прибуток щоквартально – протягом 40 календарних днів; платники, в яких річний дохід до 20 млн. гривень подають податкову декларацію раз в рік – протягом 60 календарних днів.

    Форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 року № 897 із змінами від 08.07.2016 № 585. Податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

    Дякую за запитання! Попередньо вітаю з прийдешніми святами і Новим роком. Бажаю усім миру і добра!

усі новини
реклама
Top
2018-09-22 19:49 :28