img
27 березня, 10:00
Чат-конференція: Галина Недзельська

Чат-конференція з начальником Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галиною Недзельською на тему «Зміни в пенсійному законодавстві, які набудуть чинності з 1 квітня 2015 року»

Відповіді на запитання
 • Слюсар Ганна Василівна
  У мене два запитання.
  1. Я отримую пенсію державного службовця. Вже майже два роки працюю після досягнення пенсійного віку (не державним службовцем).
  Прошу сказати, чи проводитимуть мені перерахунок пенсії після цих двох років праці.
  2. Від якої суми пенсії буде відраховуватися 15% для працюючих пенсіонерів (від повної чи мінус 1500)?
  Щиро дякую.
  Галина Недзельська

  Доброго дня!

  1. Статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній до 01.01.2015) передбачався перерахунок раніше призначених пенсій у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. Перерахунок пенсії здійснювався, виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

  З 1 січня 2015 року Законом України від 28.12.2014 №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» внесено зміни щодо порядку проведення перерахунку пенсій державним службовцям. Цим законом зазначено, що умови та порядок проведення перерахунку призначених пенсій визначатимуться Кабінетом Міністрів України після прийняття відповідних нормативно-правових актів.

  Тобто, на даний час підстав для перерахунку Вашої пенсії немає.

  2. З 1 квітня 2015 року набувають чинності зміни в пенсійному законодавстві, запроваджені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015  № 213, які діють у період з 1 квітня 2015 року до 1 січня 2016 року і застосовуються незалежно від дати призначення пенсії. Зміни  стосуються, зокрема, щодо обмежень для виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Під час роботи працюючий пенсіонер отримуватиме 85% призначеної пенсії, але не менше 150% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, тобто 1423,50 грн.  

   Тобто, буде відраховуватись 15% від повної пенсії.

 • Оксана
  Доброго дня. Я до пенсії з інвалідності отримую доплату 150 грн на неповнолітню доньку-студентку коледжу. Чи, зважаючи на те, що дитина отримує стипендію, мені й надалі виплачуватимуть допомогу 150 грн?
  Галина Недзельська

  Непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, надбавка до пенсії за віком, по інвалідності і за вислугу років, передбачена законами України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, та деяких інших осіб», виплачується в розмірі 150 гривень на кожну дитину. Це передбачено  постановою Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 №654.

  Виплата надбавки на утриманців непрацюючим пенсіонерам здійснюється до досягнення утриманцями 18-річного віку. Виплата цієї надбавки не залежить від отримуваної дитиною стипендії.

 • Марія Семенівна
  Пані Галино, чи вистачає вашій службі людей для того, щоб якісно й оперативно виконувати роботу у звязку зі змінами в пенсійному законодавстві?
  Галина Недзельська

  В органах Пенсійного фонду працює достатньо кваліфікованих працівників для того, щоб якісно і фахово виконувати завдання, які стоять перед органами Пенсійного фонду.       

 • Марина Олексіївна
  Я – інвалід 2-ї групи, отримую пенсію державного службовця і працюю на посаді наукового працівника. Які обмеження будуть застосовані до мене?
  Галина Недзельська

  Законом № 213 передбачено, що незалежно від розміру та виду отримуваної пенсії, в період будь-якої роботи пенсійні обмеження не будуть стосуватися таких категорій громадян:

  – інвалідів І та ІІ груп усіх категорій;

  – інвалідів війни ІІІ групи;

  – учасників бойових дій всіх категорій;

  – членів сімей загиблих та померлих військовослужбовців, які перелічені в пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (не стосується дружин померлих інвалідів війни, учасників бойових дій та учасників війни та інших членів сімей).

  Тобто, якщо Ви є інвалідом ІІ групи, то жодні обмеження до Вас не будуть застосовані.

 • Петро
  Я працюючий інвалід 2 групи, мені 70 років. Якщо я залишу роботу, то чи буде збільшено розмір моєї пенсії, адже всі попередні підвищення пенсій працюючих пенсіонерів не стосувалися.
  Галина Недзельська

  Відповідно до статті 42 Закону України  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне  страхування» у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір пенсії (крім пенсіонерів, які працюють). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, який встановлений на дату звільнення з роботи. У зв’язку зі змінами в законодавстві буде проведено перерахунок пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера. Відповідно до запропонованих змін перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам буде проведено з 1 грудня 2015 року у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність до 1074 грн.

 • Леся
  Змінилися правила подачі документів на польську візу. Тепер, щоб моїй мамі поїхати до сестри, треба не просто подати копію пенсійного посвідчення, як було раніше, а й з’їздити до Пенсійного фонду, вистояти в черзі і взяти виписку про нарахування пенсії за останні шість місяців. Яка така важлива інформація в цій довідці для візи, я не знаю, але це черга на півдня.
  Це у Києві. А чи є з цим проблема у Львові? Чи достатньо ви забезпечені кадрами, щоб видавати такі довідки?
  Галина Недзельська

  У територіальних управліннях Пенсійного фонду України Львівської області організовано прийом та обслуговування громадян органами Пенсійного фонду України за принципом  «єдиного вікна» у 28-ми управліннях області. Спеціалісти «єдиного вікна» безпосередньо приймають громадян, які звертаються до управління. Це і консультування, і прийом документів для призначення пенсій, і видача  довідок, виписок та інших документів з питань пенсійного забезпечення.

  Поряд з цим, з метою покращення якості і оперативності обслуговування громадян, в Пенсійному фонді України запроваджено для використання веб-портал електронних послуг. Зареєструвавшись на порталі, особа може отримувати щомісяця на свою електронну скриньку дані з системи персоніфікованого обліку та з власної пенсійної справи. Також можна подати запит для підготовки різних довідок у паперовому вигляді, що видаються Пенсійним фондом, і потім лише з’явитись для отримання готової довідки. Про час і місце, куди Вам необхідно буде прийти, вас буде повідомлено.

  Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua./

 • Любов Петрівна
  Шановна пані Галино! Які нововведення у Пенсійному законодавстві стосуються виходу на пенсію жінок? Мені вже є 55 років, працюю з 17 років, до того ж офіційно. То коли мені на пенсію? У 59 років? Чи щось змінилося?
  Галина Недзельська

  Право на пенсію за віком мають чоловіки та жінки, які досягли пенсійного віку та мають не менше 15 років страхового стажу. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (набрав чинності з 01.01.2004) пенсія за віком призначається з дня, що слідує за днем досягнення пенсійного віку.

  У зв’язку з набранням чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» з 1 жовтня 2011 року підвищення пенсійного віку для жінок здійснює­ться поступово за такою схемою:

  55 років – які народилися до 30 вересня 1956 р. включно;

  55 років 6 місяців – які народилися з 01 жовтня 1956 до 31 березня 1957 p.;

  56 років – які народилися з 01 квітня до 30 вересня 1957 p.;

  56 років 6 місяців – які народилися з 01 жовтня 1957 до 31 березня 1958 p.;

  57 років – які народилися з 01 квітня до 30 вересня 1958 p.;

  57 років 6 місяців – які народилися з 01 жовтня 1958 до 31 березня 1959 p.;

  58 років – які народилися з 01 квітня до 30 вересня 1959 p.;

  58 років 6 місяців – які народилися з 01 жовтня 1959 до 31 березня 1960 p.;

  59 років – які народилися з 01 квітня до 30 вересня 1960 p.;

  59 років 6 місяців – які народилися з 01 жовтня 1960 до 31 березня 1961 p.;

  60 років – які народилися з 01 квітня до 31 грудня 1961 p.;

  Крім цього, передбачено компенсатор більш пізнього виходу на пенсію. Тобто жінкам, які народилися у період по 31 грудня 1961 року, після виходу на пенсію встановлюється підвищення розміру пенсії, обчисленого в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до до­сягнення ними 60-річного віку.

  До 1 січня 2015 жінкам було надано право дострокового виходу на пенсію у 55 років за умови звільнення з роботи та наявності стажу роботи 30 років. При цьому, розмір їхньої пенсії  зменшувався на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць більш раннього виходу на пенсію. Це зменшення пенсії застосовується протягом усього періоду отримання пенсії.

  Тобто, якщо Ви народились у період з 01 квітня до 30 вересня  1960 року, то Ви зможете вийти на пенсію у встановлений Вам пенсійний вік – 59 років.

 • Микола
  Чи Почесна грамота Кабінету Міністрів дає якусь надбавку до пенсії? Якщо так, то чи залежить, коли нею людину нагородили?
  Галина Недзельська

  Встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною регламентується Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», який набув чинності з 01.01.2001.

  Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії громадянам, які мають право на пенсію за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років відповідно до законодавтства.

  Пенсії за особливі заслуги встановлюються особам, нагородженим Почесною  грамотою президії Верховної Ради Української РСР та Грамотою президії Верховної Ради Української РСР.

  На жаль, громадяни, які відзначені Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, не передбачені зазначеним законом серед осіб, які мають право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною.

 • Богдан
  Доброго дня! Я працюючий пенсіонер, планую звільнитися з роботи 20 квітня 2015 року. З якого часу мені буде поновлено виплату пенсії і в якому розмірі? Наперед дякую.
  Галина Недзельська

  Виплату пенсії Вам буде поновлено з наступного дня після звільнення з 21 квітня 2015 року в розмірі, що був призначений до 1 квітня 2015 року.

 • Іван
  Доброго дня! Мені 35 років, я працюю в органі місцевого самоврядування, інвалід 3 групи безтерміново. Чи буду я отримувати пенсію по інвалідності після 1 квітня?
  Галина Недзельська

  Якщо пенсіонер працює на посадах, які дають право на призначення пенсії як посадовій особі органу місцевого самоврядування, будь-який вид пенсії в період цієї роботи не виплачується до звільнення з роботи.  Незалежно від розміру та виду отримуваної пенсії, в період будь-якої роботи пенсійні обмеження оминуть наступні категорії громадян:

  – інвалідів І та ІІ груп усіх категорій;

  – інвалідів війни ІІІ групи;

  – учасників бойових дій всіх категорій;

  – членів сімей загиблих та померлих військовослужбовців, які перелічені в пункті 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (не стосується дружин померлих інвалідів війни, учасників бойових дій та учасників війни, та інших членів сімей).

  Оскільки, Ви – інвалід 3 групи, пенсія Вам виплачуватись не буде з 1 квітня по 31 грудня 2015 року.

Top
2020-10-20 09:31 :10