14 грудня, 11:00
Чат-конференція: Орест Лазірко

Чат-конференція із  заступником голови ДПС у Львівській області Орестом Лазірком на тему: «Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі».

Відповіді на запитання
 • ТЗОВ
  Прошу відповісти, чи потрібно сплачувати авансові внески з податку на прибуток підприємств у 2013 році платникам податку, які подаватимуть річну податкову декларацію?
  Орест Лазірко

  З 1 січня 2013 року докорінно змінюється підхід до декларування та сплати платниками податку на прибуток. Згідно з внесеними змінами до Податкового кодексу Законом України від 05.07.2012 р. № 5083-VI, платники податку на прибуток з доходом за попередній рік понад 10 млн грн щомісяця будуть сплачувати авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.

  При цьому платники податку на прибуток, які згідно з нормами Податкового кодексу, починаючи з 2013 року будуть подавати річну податкову декларацію, повинні будуть сплачувати у січні-лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за 9 місяців 2012 року, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

  Платники податку на прибуток самостійно визначатимуть авансовий внесок, що підлягатиме сплаті щомісячно.

  Крім цього, новостворені платники податку, які зареєстровані протягом звітного року, будуть сплачувати податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному році без подання поточних податкових декларацій за звітні періоди (календарний квартал, півріччя та дев’ять місяців) та не сплачують авансового внеску.

  Платники податку, в яких доходи, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування, за останній річний звітний період не перевищують 10 млн грн, та неприбуткові установи (організації) сплачують податок на прибуток на підставі податкової декларації, яку подають до органів ДПС за звітний (податковий) рік і не сплачують авансових внесків.

  Звертаю увагу на те, що у разі, якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками І кварталу звітного року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за І квартал 2013 року та не сплачувати авансові внески у ІІ–ІV кварталах звітного року. Такий платник податку на прибуток податкові зобов’язання буде визначати на підставі податкової декларації за підсумками І півріччя, трьох кварталів та за рік.

  Усім дякую за питання!

Top
2020-09-29 20:08 :08