14 грудня, 11:00
Чат-конференція: Орест Лазірко

Чат-конференція із  заступником голови ДПС у Львівській області Орестом Лазірком на тему: «Запровадження РРО з контрольною стрічкою в електронній формі».

Відповіді на запитання
 • Василь
  Дайте коротко оцінку роботи Жовківської ДПІ. Дякую.
  Орест Лазірко

  Діяльність Жовківської ДПІ здійснюється відновідно до вимог чинного законодавства та Податкового кодексу України. 

 • Микола Несмачниий
  Чим передбачено впровадження електронної контрольної стрічки?
  Орест Лазірко

  Запровадження електронної контрольної стрічки з 1.01.2013 року передбачено вимогами статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, відповідно до якої суб’єкти господарювання, які використовують РРО, надають по дротових або бездротових каналах зв’язку до органів державної податкової служби електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, які до них приєднані.

 • Ліля бухгалтер
  Ви писали «Електронний кабінет платника податків», це якась нова програма для подання звітності?
  Орест Лазірко

  У процесі переходу від фіскальної моделі роботи до сервісної для органів державної податкової служби велике значення має налагодження партнерських відносин з платниками податків. З цією метою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2012 р. № 1007-р. затверджено Концепцію створення електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків», яка реалізовуватиметься у два етапи протягом 2013-2014 рр.

  Це абсолютно новий електронний сервіс, за допомогою якого платники податків зможуть як подавати звітність, так і переглянути:

  • наявність розбіжностей по контрагентах;
  • наявність заборгованості в розділі «стан розрахунків з бюджетом»;
  • завантажити програмне забезпечення, що надається платникам податків податковою службою;
  • отримати інформаційні повідомлення та роз’яснення від ОДПС;
  • та ін.
 • Іван Петрович
  Як часто подається контрольна стрічка до ДПС?
  Орест Лазірко

  Порядок передачі інформації до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку встановлюється Державною податковою службою України на базі технології, розробленої Національним банком України та погодженої Державною податковою службою України.

  Необхідно зазначити, що ці норми не вводять додаткових обов’язків для суб’єктів господарювання, а лише змінюють старий порядок подання звітності. Так, замість подання звітності на паперових носіях 1 раз на місяць, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця, передбаченої подання в електронному вигляді по дротовим або бездротовим каналам зв’язку.

 • пан Петро
  Хто має встановлювати модем на касовий апарат? Дякую за відповідь.
  Орест Лазірко

  Підключає модем до касового апарата, організовує зв’язок та передачу електронної контрольної стрічки до органів ДПС центр сервісного обслуговування – суб’єкт господарювання, який за договором з постачальником надає послуги щодо введення в експлуатацію, технічного обслуговування, гарантійного, післягарантійного ремонту реєстраторів розрахункових операцій.

 • пані Олена
  Хто повинен налаштовувати касовий апарат і організовувати передачу до податкової?
  Орест Лазірко

  Центр сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

 • микола лапан
  Чи передбачена відповідальність за неподання до податкової електронної контрольної стрічки? Який штраф?
  Орест Лазірко

  Відповідно до пункту 5 статті 17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, застосовуються фінансові санкції у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – у разі, якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій або не збережено контрольну стрічку протягом трьох років, або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на контрольній стрічці, створеній в електронній формі.

  При цьому хочу зауважити, що протягом останніх років податкова демонструє прихильне ставлення до малого бізнесу, яке викликане розумінням того, що перехід на нові умови діяльності в зв’язку з ухваленням Податкового кодексу вимагає певної адаптації. Впровадження чергових новацій теж потребує не просто звикання, а й набуття певних навичок та вміння працювати в нових технологічних умовах. Тому ДПС України прийнято рішення до 1.07.2013 року не застосовувати штрафні санкції передбачені п. 5 статті 17 вищевказаного закону.

 • Людмила
  Що таке зовнішній модем до касового апарату?
  Орест Лазірко

  Зовнішній модем – це окремий пристрій, призначений для передачі копії сформованих реєстратором розрахункових операцій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку, до складу якого входить пам’ять для тимчасового зберігання цих копій.

 • Роман
  Скажіть, будь ласка, яким законом передбачено введення контрольної стрічки?
  Орест Лазірко

  Запровадження електронної контрольної стрічки з 1.01.2013 року передбачено вимогами статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями.

 • Наталя
  Мене як підприємця цікавить, як полегшиться моє життя після впровадження електронної контрольно-касової стрічки?
  Орест Лазірко

  Зверну увагу підприємців на два важливих моменти. Витрати на придбання спеціальних модемів до касового апарату компенсуються витратами на придбання кілометрів паперової касової стрічки, а це близько 2 гривень за один рулон. Якщо врахувати фінансові санкції, які сьогодні податківці застосовують до суб’єктів підприємництва за не збереження паперової касової стрічки протягом трьох років (а це 170 гривень за відсутність лише однієї касової стрічки), вигода для бізнесу очевидна. Крім того, запровадження електронної касової контрольної стрічки зекономить не тільки кошти, а й дорогоцінний час наших клієнтів, оскільки використання сучасної касової техніки дозволить не подавати щомісяця звітність про використання РРО до органів ДПС.

   

Top
2020-09-27 07:10 :41