Зіркові пацієнти: Як лікуються мільйонери з Куршевеля в інфекційних боксах Олександрівки

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Медичний персонал у відділенні міської клінічної лікарні 

EPA-EFE

Ймовірно, група українських багатіїв, яка відпочивала на французькому курорті Куршевель, першою завезла коронавірус в Київ. Більшість учасників цієї компанії або заразилися коронавірусом, або стали його переносниками, контактуючи з носіями. Хто ці можновладці і як лікуються?

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

З ними коронавірус прилетів до Києва: як лікуються мільйонери з Куршевеля в інфекційних боксах Олександрівки.

...Коли я писатиму сценарій фільму про коронавірус, сюжет про інфекційне відділення Олександрівської лікарні - це воістину епічний сюжет, який багато говорить про нас, і нашу державу, і суспільство. Україна - країна парадоксальної драматургії, тут завжди відбувається найнеймовірніше.

Отже, 8 березня 2020 року у Міжнародний жіночий день, велика група дуже заможних людей, включаючи високопоставлених державних діячів України, доларових мультимільйонерів і навіть мільярдерів (ви не помилилися) з України та Росії, зібралися веселою компанією на знаменитому французькому курорті Куршевель, який так любить наш бомонд. Вони є громадянами світу, для яких політ особистим літаком або принаймні чартером - банальна повсякденність. Вони могли зібратися на будь-якому курорті будь-якого континенту, але що може статися поганого з тими, у кого взагалі все вже давно є, влада, зв'язки, популярність у милому Куршевелі?

Один з улюблених ресторанів, де любила збиратися в Куршевелі російсько-українська тусовка - ресторан Le cap horn. Facebook

А між тим, якби вони перед вильотом подивилися джерела зараження коронавірусом, то побачили б, що лижні курорти Італії, Австрії, Франції, Німеччини стали для коронавірусу основними хабами. 8 березня за один день у сусідній Італії заразилося понад 7 тисяч осіб і 366 померло від вірусу, але це, звичайно, не злякало небожителів. Ну яка зараза пристане до тих, хто ні на мить не залишає зону комфорту і звик не слідувати правилам, а диктувати правила.

Список учасників тусовки ми можемо встановити з різних відкритих російських і українських джерел. З російського боку в тусовці були олігархи Михайло Прохоров (статок близько 10 мільярдів доларів), Дмитро Мазепин, Шалва і Олександр Чигиринські, Зіяд Манасир і багато інших людей російського бомонду, члени їхніх сімей та друзі.

З українського боку - мільярдер Валерій Хорошковський, друг президента Володимира Зеленського, мультимільйонер (а може, вже і мільярдер) Віталій Хомутиннік, заступник голови Харківської облради Володимир Скоробогач - справжній багач, суддя Господарського суду Києва Вікторія Джарти, народний депутат Сергій Шахов. Також був у Куршевелі один з найбагатших українських адвокатів і землевласників - ексглава ОП Андрій Богдан та інші.

Новини за темою: Як реагувати Верховній Раді на підтверджені випадки коронавірусу в депутатів

Так вийшло, що саме ця група українських багатіїв, в якій було 16 осіб, перша завезла коронавірус в Київ. Це сталося випадково, швидше за все, вірус в будь-якому випадку потрапив би до Києва з кимось іншим, і хворі просто не розуміли наслідків своїх дій. Більш того, цілком імовірно, що вірус вже був занесений - але тільки у них діагностували. Але офіційно склалося так, як склалося: більшість учасників цієї компанії або заразилися коронавірусом, або не заразилися самі, але стали переносниками вірусу, контактуючи з носіями. Оце доля! Легковажна тусовка перетворилася на загальний кошмар. Ті, хто давно вже звик лікуватися в найкращих закордонних клініках, раптово виявився змушений звернутися туди ж, куди звертаються всі звичайні громадяни, які не знають слова "Куршевель".

Але це сталося не відразу. На свою біду та на біду своїх контактерів, куршевельці спочатку спробували приховати хворобу, перележати ускладнення вдома, щоб не привертати до себе увагу й уникнути розголосу. Виявилося, що спроба уникнути українських лікарень і розголосу у ЗМІ виявилася дуже небезпечною помилкою, яка сприяла поширенню інфекції серед багатьох українських політиків, бізнесменів, членів уряду і депутатів парламенту.

Після перших ознак нездужання куршевельці почали звертатися в приватні клініки. Так, першою зробила аналізи в Києві на коронавірус компанія "Євролаб", і тести виявилися позитивними. Стало відомо і про зараження вірусом росіян з цієї компанії. Але "Євролаб" не поставив до відома владу країни і цим не дозволив державі вжити негайних заходів, піддав небезпеці здоров'я і життя тих громадян, хто продовжував контактувати з хворими або не самоізолювався після контакту. "Євролаб" направив аналізи до Німеччини в клініку "Шаріте". І тільки через три дні, коли німці зробили висновок і підтвердили коронавірус у зіркових клієнтів, влади України отримала інформацію, причому повідомлення владі направила саме німецька клініка. З цією справою треба розбиратися - не знаю, чи зобов'язаний був "Євролаб" повідомляти одразу якісь служби, чи є в цьому порушення, чи просте бажання перестрахуватися, чого також не можна виключати.

Тому, враховуючи статус інфікованих і те, що вони встигли сконтактувати після прильоту ще до появи нездужання з багатьма сотнями людей, немає сумнівів, що коронавірус поширився в Києві. Так, із 70 встановлених контактерів народного депутата Сергія Шахова коронавірус діагностовано тільки у трьох осіб, решта в самоізоляції перечікують інкубаційний період і за ними спостерігають лікарі.

А що ж куршевельці? Як почуваються, як відбувається лікування?

Всі хворі отримали ускладнення і зараз перебувають у боксах Олександрівської лікарні. Вони самі винні в погіршенні свого стану – вони не ізолювалися, не лікувалися, вели активний спосіб життя і допомогли вірусу вдарити по ослабленій перельотами і акліматизацією імунній системі. Тепер українські інфекціоністи отримують максимальний досвід лікування коронавірусу і напрацьовують методики лікування на своїх зіркових пацієнтах. Всі вони перебували в хорошій фізичній формі, але хвороба вдарила по кожному дуже тяжко, і це дуже показові випадки. Найбільшою сенсацією, звичайно, стала госпіталізація Валерія Хорошковського - одного з найбагатших людей України. Він прилетів з Ніцци 21 березня і незабаром був змушений також переїхати в Олександрівську лікарню.

Стан багатьох хворих вимагає спостереження в лікарів, незважаючи на те, що нікому з них немає 60 років. Температура скаче - 3-4 дні під 40 градусів. Потім у деяких почався період різкого зниження температури до 35 градусів. Всім куршевельцам довелося лягати в лікарню - у них пішли серйозні ускладнення, двостороннє запалення легень, тому спроба самоізолюватися вдома і лікуватися вдома не вдалася. На випадок ускладнення і проблем їх направили в лікарню, де є палата інтенсивної терапії та апарати штучної вентиляції легень. Так, доводиться лікуватися в державній: приватні клініки інфекційні відділення не тримають - це не рентабельно і не вигідно.

У нас прийнято недобре іронізувати над станом державних лікарень, але в цьому випадку якихось особливих незручностей зірки не відчувають. Інфекційне відділення, звичайно, не п'ятизірковий готель, але насправді саме в Олександрівській бокси в хорошому стані. Там встановлені телевізори, холодильники, туалети в пристойному стані. Це не порівняти з районними лікарнями. До речі, дуже хороший ремонт міська влада зробила і в дитячому інфекційному відділенні на Алішера Навої.

Всі бокси заповнені, інфекціоністів в Україні одиниці, і лікарі Олександрівської лікарні працюють на розрив. Ніхто не сидить постійно в палаті і не біжить за першим покликом, персонал постійно у справах вдень і вночі. Помічників і обслугу в інфекційне відділення брати не можна. У когось хвороба проходить легше, але стан деяких пацієнтів викликає занепокоєння, коронавірус дуже небезпечний навіть для людей до 50 років, в хорошій фізичній формі, багато діб люди лежать безпорадно через стрибки температури і ускладнення в роботі внутрішніх органів. Коронавірус може давати серйозні ускладнення. Критичного стану немає, але вдома таке не лікується. Всі отримують ударні дози сильних антибіотиків.

В результаті легковажних дій куршевельських тусовщиків, які не самоізолювались після прильоту, вірус, безсумнівно, проник у Київ і заразив сотні людей. Подивимося, чи вистачить імунітету для опору вірусові. Захворіло ще чотири народні депутати. Захворів прокурор з Одеської області, контактував, мабуть, з однією з учасниць польоту в Куршевель.

Думаю, на тих, хто завіз вірус з Куршевеля, тепер значна моральна відповідальність за боротьбу з епідемією в Україні. Їхні статки дозволяють закрити дуже багато екстрених проблем інфекційної медицини, які треба вирішувати сьогодні. Ілон Маск полетів до Китаю і купив на допомогу народу США 1200 апаратів ШВЛ, можливості куршевельців анітрохи не менші. Відразу скажу: я противник хейтерства, і ті, хто захворів зараз, насамперед пацієнти, дай бог всім хворим якнайшвидше одужати і стати на ноги без ускладнень. Вони погано розуміли, що це таке, і самі через це першими розплачуються.

І їм пощастило у головному - потрапити на лікарів-фахівців з багатою практикою. Тепер на них відпрацьовують методики лікування, які можуть знадобитися Києву дуже скоро, якщо столицю накриє епідемія, одними з перших переносників якої стали зіркові пацієнти. Якщо буде спалах епідемії – то кількох палат Олександрівської лікарні не вистачить для сотень і тисяч хворих. Допомога потрібна вже сьогодні, вже сьогодні потрібні меценати, які допоможуть відбити страшну загрозу, яку занесли в місто ті, хто вважав себе в ньому небожителями, і життя мільярдера і мультимільйонерів зараз в руках лікарів і медсестер Олександрівської інфекційної лікарні, із зарплатою від 4 до 10 тисяч гривень. І їм, в цьому випадку, дуже пощастило. Доля...

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...