Жахливий антирекорд Бразилії: Країна пробила дно за кількістю заражень і смертей від коронавірусу

Ілія Куса
Ілія Куса

Експерт з питань міжнародної політики та Близького Сходу Українського інституту майбутнього

Прихильники президента Бразилії Жаїра Болсонаро протестують в Сан-Пабло EPA-EFE

За добу в Бразилії померло 1349 осіб. Від коронавірусу. Країна пробила дно за кількістю заражень і смертей. Зараз поступається тільки США. Чому так вийшло?

Про це пише Ілія Куса на своїй сторінці в Facebook.

Сумний рекорд Бразилії.

Чому так?

Тому що президенту дуже захотілося раніше вийти з карантину.

Тому що у нього економіка стоїть (-1,5% ВВП за 1 квартал, сектор послуг просів на 6,9%, промисловість - на 9,1% тільки за березень), люди бідніють, багаті багатіють, підприємства банкрутують, а рейтинги падають (-19% за 3 місяці).

Тому що, називаючи себе "тропічним Трампом", Жаїр Болсонару охоче просуває конспірологічні теорії про змову китайців, комуністів, чиновників ООН і ілюмінатів, які намірилися викосити половину планети з допомогою коронавірусу, попутно давши заробити всяким біллам гейтсам і джорджам соросам.

Новини за темою: Білл Гейтс під шум пандемії "чипізує людей": Як теорії змови вплинуть на світову політику

Він не вірив у коронавірус, всіляко знецінював боротьбу з ним і розповідав, що карантин - це не вихід, і його треба швидше знімати, щоб люди могли продовжити жити в "нормальних умовах".

Він так хотів швидше вийти з цього карантину, у який не вірив, що навіть вивів спа-салони, фітнес-зали та перукарні з-під юрисдикції місцевої влади, оголосивши їх "стратегічними підприємствами", і відкривши їх завчасно своїм указом.

А ще, під тиском президента, МОЗ (вже без міністра) випустило рекомендації до використання препарату гідроксихлорохіну, який рекламував Трамп як засіб лікування коронавірусу, всупереч думці вчених і лікарів.

Загалом, свого він ніби досяг, але за підсумком:

  1. Увійшов у конфлікт із місцевими владами, які закидали його позовами у Верховний суд, і відмовилися знімати всі карантинні обмеження.
  2. Увійшов у конфлікт із Верховним судом, намагаючись тиснути на суддів, щоб вони припинили розслідування його втручання в роботу Федеральної поліції (звільнив начальника поліції, який розслідував справу його синів по корупції).
  3. Увійшов у конфлікт із Федеральною поліцією, яка розслідувала справу проти його синів про корупцію, звільнивши їх начальника.
  4. Поглибив конфлікт із парламентом, з яким воював із самого початку свого президентства в 2018 році. Спікеру парламенту направили вже під 40 (!) заявок на оголошення імпічменту Жаїру Болсонару.
  5. Увійшов у конфлікт із частиною уряду. Звільнив двох міністрів охорони здоров'я, які не погодилися знімати карантин, а також втратив міністра юстиції - популярного суддю Серджіу Мору, який і ініціював розслідування проти його синів.
  6. Увійшов у конфлікт із частиною армії, яку закликав втрутитися та "взяти під контроль" Верховний суд і парламент, на що військові покрутили пальцем біля скроні, натякнувши у відкритому листі, що повторення перевороту 1964 року не буде.

Все, на чому залишається триматися влада Жаїра Болсонару за 2 роки після його обрання - це близько сотні депутатів парламенту, які (поки що) підтримують його і не вирішують віддати голоси за імпічмент.

Коронавірусна пандемія, можна сказати, утилізувала владу Жаїра Болсонару.

На прикладі Бразилії добре видно, до чого призводять невдалі рішення, хронічна непостійність внутрішньої політики, відсутність координації, бездумний популізм і неефективне держуправління.

Ілія Куса

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...