Зеленський у Брюсселі отримав мовчання, а Медведчук у Москві - вакцину і скасування санкцій проти України

Дмитро Джангіров
Дмитро Джангіров

Журналіст

Гголова політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук у ході зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Поки президент Володимир Зеленський перебував на безрезультатному саміті Україна-ЄС, голова політради "Опозиційної платформи - За життя", народний депутат Віктор Медведчук домовився про постачання в Україну вакцини від коронавірусу й про можливе зняття російських санкцій щодо низки українських підприємств.

Про це пише Дмитро Джангіров на своїй сторінці в Facebook.

Зрозуміло, у зустрічі вищого керівництва Росії і лідера головної опозиційної партії України – ОПЗЖ – Віктора МЕДВЕДЧУКА 6 жовтня кожен знайде свій сенс і підтекст.

Для мене цікаві два аспекти - гуманітарний і економічний. Перший, як ви розумієте, стосується вакцини від COVID-19. Символічно, що в той самий день було опубліковано інтерв'ю президента Зеленського виданню Politico Europe, в якому була порушена тема вакцини.
Якщо тезисно, то Зеленський попросив у ЄС вакцини проти коронавірусу.

ЦИТАТА "Я хочу сказати країнам ЄС про те, що у нас, на жаль, поки немає вакцини, але ми хочемо її отримувати, ми підготовлені з точки зору виробництва вакцини. У нас є підприємства, які готові допомагати, коли нам передадуть вакцини. Ми готові допомагати країнам ЄС у масовому виробництві вакцин".

"А у відповідь – тиша..." – саме так хочеться відповісти цитатою на цитату. Як мінімум тому, що в самому ЄС безліч підприємств стоїть "на низькому старті", готові виробляти вакцину в промислових масштабах. Звичайно ж, і Україні продадуть (безкоштовно ніхто не дасть!) великі партії готової вакцини (а не формулу для виробництва!), тільки - за залишковим принципом. Коли Євросоюз вирішить цю проблему з вигодою для себе. А інакше і бути не може - "EU uber alles!", а сусіди - потім.

На зустрічі ж Віктора МЕДВЕДЧУКА з Володимиром Путіним, глава політради ОПЗЖ домовився про постачання російської вакцини "Супутник V" в Україну - і Президент РФ заявив, що така можливість існує.

Новини за темою: Поки Зеленський розгулював по Європі, Медведчук домовився про вакцину від коронавірусу й відміну санкцій

ЦИТАТА: "Потрібно, щоб офіційна влада України відповідним чином сформулювала свої запити, свої потреби. Ми до цієї роботи готові, незважаючи ні на які політичні складнощі. Все-таки це питання чисто гуманітарного характеру, питання охорони здоров'я, питання турботи про людей, які небайдужі як Росії, так і Україні".
Ми, звичайно ж, здогадуємося про вкрай малу ймовірність того, що офіційний Київ зробить подібний запит, бо, цілком справедливо припускає, що підступний Кремль його задовольнить. А це ніяк не вписується в картину світу, в якій, наприклад, цілком затишно почуває себе наш міністр закордонних справ Дмитро КУЛЕБА, який заздалегідь заявив про неможливість для України використовувати російську вакцину.

(До речі, у зв'язку з тим, що в тому ж інтерв'ю Володимир Зеленський пообіцяв включитися в антиросійські санкції ЄС за "отруєння НАВАЛЬНОГО", заборона на ввезення російської вакцини в Україну цілком може стати гідним елементом цих санкцій!)

Однак, як мінімум, на майбутнє варто запам'ятати (тим, хто дійсно хоче щось пам'ятати!), що проблему з вакциною в Україні можна було вирішити до кінця жовтня 2020 року.

Другий аспект сьогоднішнього візиту Віктора МЕДВЕДЧУКА в Кремль - бесіда з прем'єром Михайлом МІШУСТІНИМ, в якій лідер ОПЗЖ підняв питання про можливе скасування російських (контр-) санкцій щодо низки українських підприємств. І російський прем'єр заявив про можливість скасувати санкції проти частини українських підприємств.

Як бачимо, навіть часткове зняття обмежень на просування української продукції на російський ринок - цілком обговорювана тема. І навіть вирішувана, коли за справу беруться переговірники, які мають прямий контакт з Путіним. І поставки російської вакцини від коронавірусу - теж питання вирішуване. Незважаючи на політичну ситуацію і відсутність інтересу у президента ЗЕ до даного питання. Адже головним досягненням своєї поїздки до Брюсселя Володимир Зеленський назвав тверді гарантії продовження санкцій Заходу проти РФ…

Дмитро Джангіров

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.Loading...