live

Зеленський призначив очільника Міноборони: Єрмак реалізовує проєкт примирення України з РФ на Донбасі?

Юрій Бутусов
Юрій Бутусов

Журналіст, головний редактор сайту "Цензор. НЕТ"

Міністр оборони Андрій Таран

mil.gov.ua

Парламент підтримав кандидатуру Андрія Тарана на посаду міністра оборони, яку подав президент Володимир Зеленський. Проте депутати й суспільство були позбавлені можливості заслухати причини відставки минулого міністра й причини призначення нового. Хто ж він?

Про це пише Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.

Що думаю про призначення міністром оборони Андрія Тарана?

1. Міністра оборони не представили парламенту - з ним не спілкувалася ані жодна фракція, ані комітет з оборони Верховної Ради. Причому міністр був зобов'язаний з'явитися за зверненням фракції "Голос", але не з'явився, і це пряме порушення закону про призначення міністрів. Такий підхід не може не викликати запитань. Війна з РФ вимагає ясної та чіткої стратегії, очевидно, що її немає. Депутати парламенту та суспільства були взагалі позбавлені дискусії на тему причин відставки минулого міністра і причин призначення нового. Це погана політика.

2. Кандидатуру Тарана пролобіював голова Офісу президента Андрій Єрмак. Єрмак реалізовує проєкт примирення України з РФ на Донбасі, і міністр оборони йому потрібен для повного контролю військово-політичної ситуації на Донбасі. За якою логікою здійснюється це примирення, ми не розуміємо, все це робиться на рівні особистих відносин і домовленостей.

3. Таран провів більшу частину своєї військової кар'єри на розвідувальній та дипломатичній службі, в цій сфері у нього великий досвід і знання. Він став учасником АТО в 2015-му, але в бойових діях участі не брав. Він не обіймав публічних політичних посад, не давав жодного інтерв'ю, не висвітлював свої погляди, і тепер навіть на спілкування в парламенті не прийшов, а мені здавалося, це повинно бути обов'язковою умовою призначення. Тарана мало хто знає серед армійських командирів, тому чи зможе Таран визначити стратегію змін в армії - велике питання. Для цього йому треба будувати команду, і припустити, яким він буде міністром, ми зможемо тільки після того, як Таран представить своїх заступників.

4. Стратегія Володимира Зеленського призначати і змінювати уряд без всякого обґрунтування і без постановки завдань, без розбору проблем - сам по собі помилковий підхід. Це підриває головне - довіру до влади і до кадрових призначень. Після зміни уряду і керівництва Міноборони немає жодних надій - є тільки настороженість.

Юрій Бутусов

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...