Збільшення мінімальної заробітної плати, або Як можновладці готуються до чергових виборів

Могильницький Максим
Могильницький Максим

Адвокат з кримінальних справ

За наступні 12 календарних місяців розмір мінімальної заробітної плати зросте майже на 38%, до 6 500 грн sharij.net

У народі існує думка, що зростання "мінімалки" - благо, послане громадянам мешканцями політичного Олімпу. Разом з мінімальною зарплатою, що характерно, пухнуть і рейтинги можновладців, а тому це "свято життя" завжди влаштовують напередодні чергових виборів.

Про це пише Максим Могильницький на своїй сторінці в Facebook.

А для чого, власне кажучи, встановлено мінімальний розмір заробітної плати? Для того, щоб люди, зайняті некваліфікованою працею, отримували свій гарантований мінімум і могли хоч якось прожити. Але ж ми з вами живемо в Україні. Податкова гиря тут настільки важка, що на" мінімалці" змушені сидіти чи не всі співробітники підприємства.

Зростання її тягне за собою збільшення фонду оплати праці і, як наслідок, податків, які підприємству необхідно сплатити з нового зарплатного фонду. Для малого і середнього бізнесу, підкошених карантином та іншими "радощами" останніх років, ця ноша може виявитися непосильною.

"Зайвих" співробітників візьмуться скорочувати, розгодовуючи і без того жирне українське безробіття. Багато сумлінних платників податків подадуться в тінь, де і так вже досить тісно. Десь неподалік тужливо завиє наш Пенсійний фонд. Ціни, тим часом, поповзуть вгору. Бізнесу ж потрібно якось покривати непередбачені витрати.

Новини за темою: Підвищення мінімальної зарплати: Латання дірок бюджету замість боротьби з кризою та бідністю

Натомість окремо взятий громадянин стане багатшим аж на 277 гривень на місяць. Тільки зрадіти він не встигне. Або цю скромну надбавку зжере зростання цін, або самого громадянина змиє хвилею скорочень. А ось політику ці "народні болячки" не страшні. Зростання "мінімалки" подарує йому додаткові голоси на наступних виборах. Адже саме його політсила обдарувала маси цим миттєвим благом.

До речі! У таких країнах Євросоюзу, як Австрія, Італія та Швеція мінімальний рівень заробітної плати взагалі не встановлено. Притому, що рівень життя окремо взятого громадянина куди вище, ніж в Україні. Як же так?

Для зростання "мінімалки" потрібні економічні передумови, а не політична доцільність. У нас же цей зачерствілий пряник використовують лише заради швидкого піару і прикриття непопулярних рішень. Результат, як то кажуть, в наявності. Гриземо вже котрий рік.

Максим Могильницький

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...